Byton prezentuje nowego elektrycznego SUVa o zasięgu 520 km

Byton to nowy producent aut elektrycznych. Chce on, by traktować ich samochody, nie tylko jak zwykłe auta, ale jak nowoczesne, inteligentne urządzenia elektroniczne. Firma zaprezentowała nowy pojazd koncepcyjny na targach CES. Nowe auto to luksusowy SUV. Z zewnątrz może nie różnić się od konkurencji, jednakże w środku wyraźnie widoczny jest powiew nowych technologii – ekrany kontrolowane gestami ręki itp.

„Przyszłość jest cyfrowa” – głosi slogan Bytona na ich stronie internetowej. Elektryczny SUV tej marki dokładnie odzwierciedla to podejście. Wyposażony jest on w ekrany cyfrowe, które ułatwiają interakcje z systemami pojazdu. W kierownicę wbudowano ośmiocalowy tablet, a na kolumnie kolejny, niemalże 10-calowy ekran. Wszystko to posłuży do obsługi systemów nawigacji, komunikacji i multimediów.

Auto wyposażone jest w system rozpoznawania głosu, przyciski dotykowe i identyfikację biometryczną kierowcy, dzięki czemu nie są potrzebne kluczyki. Dzięki platformie Life Cloud podłączony jest do sieci i ma dostęp do różnych aplikacji i danych.

Byton, SUV, electric car, electric vehicle, electric, car, design

Ale oczywiście nie można zapominać o głównej cesze auta – to pojazd w pełni elektryczny, dzięki czemu w ogóle nie zanieczyszcza środowiska. Wyposażony jest w akumulatory o pojemności 95 kWh, co daje mu zasięg aż 520 kilometrów na jednym ładowaniu.

Podstawowa wersja auta kosztować ma 45 tysięcy dolarów i być wyposażona w baterię o pojemności 71 kWh. Taki ładunek pozwoli na przejechanie 400 kilometrów. Jak podaje firma, ogniwa auta ładowane będą do 80% pojemności w jedyne 30 minut.

Byton to marka chińskiego producenta aut Future Mobility Corporation. Producent planuje wprowadzić elektrycznego SUVa na rynek chiński w 2019 roku, a do Europy i USA w roku 2020. Future Mobility założone zostało przez menedżerów z Tesli, Nissana i BMW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Antysmogowa kampania na ekranach kin. „Nie możemy liczyć jedynie na wiatr”

Następny artykuł

Volvo i NTU przetestują w Singapurze autonomiczne autobusy o napędzie elektrycznym

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,