Calpine zostanie zakupione przez konsorcjum inwestorów za 5,6 miliarda dolarów

Calpine Corp. poinformowało, że konsorcjum inwestorów zainteresowane jest zakupem tego dostawcy energii elektrycznej ze źródeł geotermalnych. Kwota zakupu firmy to 5,6 miliarda dolarów. Oznacza to 15,25 dolara za jedną akcję firmy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Konsorcjum inwestorów, które ma zakupić producenta prądu, kierowane jest przez Access Industries oraz Canada Pension Plans. W jego skład wchodzi m.in. także Energy Capital Partners.

Jak informuje Calpine, firma posiada obecnie 13 elektrowni geotermalnych w Kalifornii o łącznej mocy 725 MW.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z proponowanej transakcji i głęboko wierzymy, że realizujemy ją w najlepszym interesie udziałowców i akcjonariuszy firmy – powiedział Frank Cassidy, dyrektor zarządu Calpine. – Transakcja ta jest rezultatem głębokiej analizy strategicznej wszystkich alternatyw. Pozwoli na zmaksymalizowanie wartości firmy i uwolnienie jej pełnego potencjału przy minimalnym ryzyku – dodał.

Decyzja ta musi zostać zatwierdzona przez udziałowców firmy. Firma ma 45 dni na finalne potwierdzenia transakcji i analizę konkurencyjnych ofert zakupu.

Według umowy siedziba firmy pozostanie w Houston, podobnie jak obecny zarząd, również zostanie na swoim miejscu.

Jak mówi Tyler Reeder z Energy Capital Partners, jego firma nie zamierza zmieniać sposobu funkcjonowania Calpine. CEO Calpine, Thad Hill, skomentował, że po transakcji: Calpine będzie mogło działać tak jak dotychczas – realizować strategię dostarczania bezpiecznej i stabilnej mocy.

Calpine nadal ma zamiar dostarczać naszym klientom i odbiorcom energii elektrycznej zróżnicowanych produktów i usług. Nadal planujemy zwiększać posiadane portfolio mocy i dzięki wsparciu z Energy Capital Partners poszerzać nasz horyzont inwestycji długoterminowych – poinformował Hill.