Chile daje zielone światło SolarReserve

Chilijski rząd wyraził zgodę na projekt słoneczny Likana o mocy 390 MW, jaki zamierza stworzyć firma SolarReserve. Jednym z elementów projektu Likana jest magazyn energii cieplnej, który będzie usytuowany w regionie Antofagasta.

Zakład, który będzie dysponował 5,1 gigawatogodzinami magazynowania energii, jest trzecim projektem SolarReserve, który uzyskał zgodę władz. Likana będzie składać się z trzech wież cieplnych o mocy 130 MW, każda z 13 godzinami pełnego magazynowania energii poinformowała za pośrednictwem komunikatu firma SolarReserve.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Firma zapowiedziała również, że zakład będzie działał z uwzględnieniem współczynnika sprawności i udziału procentowego równego udziałowi w elektrowni opalanej paliwem kopalnym.

Wiceprezes ds. Rozwoju SolarReserve Tom Georgis powiedział: Projekt Likana pomoże obniżyć koszty energii dla chilijskich rodzin i przedsiębiorstw, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności sieci.

SolarReserve jest deweloperem projektów solarnych. Firma opracowała komercyjną technologię przechowywania energii słonecznej, która umożliwia elektrowniom słonecznym dostarczanie energii elektrycznej zarówno w dzień i w nocy. Firma SolarReserve oprócz swojej siedziby w Santa Monica w Kalifornii ma biura w Hiszpanii, Chile, Afryce Południowej, Turcji, Australii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.