Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbia Sportswear rezygnuje z używania runa alpak do produkcji swoich ubrań QUIZ

Columbia Sportswear rezygnuje z używania runa alpak do produkcji swoich ubrań QUIZ

Po opublikowaniu raportu PETA, który ujawnił, jak wielkim cierpieniem okupione jest pozyskiwanie runa z alpak, kolejna duża firma odzieżowa wycofała się z jej użycia.

BANER MOBILEB1
Reklama




powered by Typeform

Nas cieszy to ogromnie, bo chyba nie ma osoby, która nie darzy tych wyjątkowych stworzeń sympatią. Dlatego, specjalnie dla Was przygotowaliśmy mały QUIZ, dzięki któremu poznacie jeszcze bliżej te wspaniałe zwierzęta.

Koszmar na peruwiańskiej farmie alpak

Większość dużych koncernów odzieżowych brała wełnę alpak z olbrzymich gospodarstw peruwiańskich. Organizacja PETA ujawniła jednak, jak okrutnie obchodzono się tam  ze zwierzętami.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Udokumentowano przypadki bicia, kopania samców i samic, policzkowania ich (dotyczyło to nawet ciężarnych alpak). Potem brutalnie przywiązywano je do stołów i wyrywano ich sierść, często razem ze skórą. Wiele z nich chodziło potem z wielkimi ranami, w które wdawało się zakażenie. Doprowadzało to do trwałego kalectwa a nawet śmierci.

Wcześniej z wełny pozyskiwanej w tak bezmyślnie okrutny sposób zrezygnowały takie firmy jak Valentino, UNIQLO, czy Esprit.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Alpakoterapia coraz bardziej popularna

Sprzeciw wszystkich, do których dotarł raport PETA jest głośny i stanowczy również dlatego, że alpaki cieszą się wielką sympatią ludzi, a ich popularność wzrasta. Łagodny charakter tych zwierzaków połączony z dużym terapeutycznym potencjałem zaowocował tym, że na świecie powstaje coraz więcej gospodarstw, gdzie hoduje się je niekoniecznie na mięso. Coraz bardziej powszechne stają się sesje przytulania z alpakami, bądź też zajęcia z niepełnosprawnymi dziećmi zwane alpakoterapią.

My również kochamy alpaki i wcale się tego nie wstydzimy!

 Źródło: worldanimalvoice

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.