Coraz więcej mocy w zielonej energetyce Ukrainy

elektrownia wiatrowa

Zdolność generacyjna zielonej energetyki na Ukrainie wzrosła w ciągu ostatnich 9 miesięcy o 18%, co odpowiada 1320 MW, jak donosi agencja Interfax. O najnowszych danych związanych z rozwojem OZE w państwie ukraińskim poinformował Dmitrij Wowk, przewodniczący Państwowej Komisji Ukrainy ds. regulacji sektora energetycznego i usług komunalnych (НКРЭКУ).

Podczas otwartego posiedzenia zgodnie zatwierdzono taryfy na IV kwartał oraz podsumowano 9 miesięcy 2017 roku: oddano do eksploatacji nowe źródła o mocy 201 MW, co stanowi 3,7 razy więcej mocy w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 roku. Elektrownie słoneczne stanowią 83% nowych mocy; a średnia moc wytwórcza wynosi 6 MW i po raz pierwszy od wielu lat pojawiły się obiekty o mocy powyżej 6 MW. Łączna moc zainstalowana energetyki wiatrowej w ciągu ostatnich 9 miesięcy wzrosła o 18% i generuje już 1320 MW – napisał Wowk na portalu społecznościowym Facebook.

Według danych ukraińskiej komisji, udział energii wiatrowej w całkowitej produkcji energii elektrycznej w okresie od stycznia do września 2017 roku wyniósł w kraju 1,58%. Udział energetyki wiatrowej w ogólnej produkcji energii elektrycznej na Ukrainie oscyluje w okolicach 8%.

Źródła: Interfax

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zatrzymanie poziomu ocieplenia do wysokości 1,5°C wciąż jest możliwe

Następny artykuł

Coca-Cola zwiększyła produkcję plastikowych butelek

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,