ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Czyste Powietrze – jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

 

Czyste Powietrze – osiem kroków do dofinansowania.

  1. Zdobycie wiedzy – zapoznaj się ze szczegółami naboru: programem priorytetowym, formularzem wniosku, a także regulaminem do naboru.
  2. Zbadanie potrzeb budynku – chodzi o stan obecny i potrzeby budynku, które powinny być zostać określone w audycie energetycznym lub przedstawione w uproszczonej analizie energetycznej zweryfikowanej przez przedstawiciela WFOŚiGW przez realizacją przedsięwzięcia.
  3. Wypełnienie i złożenie wniosku o dofinansowanie – ważne wytyczne w tym zakresie na stronie właściwego WFOŚiGW w tym o liście wymaganych dokumentów (np. dokumenty potwierdzające dochód)
  4. Po złożeniu wniosku – odbędzie się wizytacja przedstawiciela WFOŚiGW, która potwierdzi, czy stan budynku jest zgodny z danymi we wniosku.
  5. Podpisanie umowy o dofinansowanie – WFOŚiGW przygotuje umowę po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku.
  6. Złożenie wniosku o płatność – środki mogą być wypłacone w kilku transzach po realizowaniu poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Jeśli pojawią się zmiany, wystąp o odpowiednie zmiany w umowie dofinansowania.
  7. Zakończenie przedsięwzięcia – wizyta przedstawiciela WFOŚiGW potwierdzi realizację przedsięwzięcia. Dodatkowo, możliwa jest kontrola przedsięwzięcia w okresie jego trwałości (utrzymania projektu) w terminie do 3 lat.
  8. Rozliczenie przedsięwzięcia – nastąpi po pozytywnej weryfikacji przedsięwzięcia przez przedstawiciela WFOŚiGW.

Poprzedni artykuł

Elektryczny Solaris na testach w Estonii

Następny artykuł

Trzy drogi rozwoju energetyki w Polsce według prezesa PGE

Najnowsze

Dodaj komentarzTagi: , ,