Codzienny raport smogowy – 13.10.

W przeważającej części naszego kraju bardzo dobra lub dobra jakość powietrza. Niestety niechlubnym wyjątkiem jest Kraków i okolice. IMGW przewiduje, że dzisiaj poczujemy się jak w lecie – temperatura może skoczyć nawet do 25 stopni Celsjusza. Życzymy dobrego dnia i zadowalających wyborów!

Codzienny raport smogowy – 12.10.

Sobota z czystym powietrzem! Synoptycy przewidują, że zapowiada się ciepły weekend. W nocy było wietrznie, stąd zupełny brak smogu. Siła wiatru słabnie. Słyszeliście, że z okazji Nobla dla pisarki Olgi Tokarczuk Kraków zasadzi 25 tys. drzew. Las powstanie w pobliżu ul. Dymarek na Nowej Hucie i zostanie nazwany Prawiek, odnosząc się w ten sposób do jednej z powieści. Drzewa, takie jak dąb szypułkowy, lipa drobnolistna i buk zwyczajny zasadzone zostaną na obszarze 5 hektarów.

Codzienny raport smogowy – 6.10.

Jakość powietrza w Polsce dobra, ale zapowiada się dość chłodny dzień – synoptycy przewidują, że na termometrach pojawi się jedynie maks 11 stopni Celsjusza. Do wyborów został tydzień. Przyjrzeliśmy się, jaki plan mają kandydujące partie na ochronę klimatu, walkę ze smogiem oraz politykę klimatyczną naszego kraju. Czy podjęte zostaną kroki na rzecz dekarbonizacji, masowego zalesiania i ochrony przyrody oraz czystego powietrza? Warto się temu przyjrzeć przed oddaniem głosu.

Codzienny raport smogowy – 3.10.

Czwartek wita dobrym powietrzem, na razie nie ma powodów do obaw. Ale synoptycy przewidują, że czekają nas duże spadki temperatur, mogą pojawić się przymrozki, w Tatrach śnieg… a my przewidujemy,…

Codzienny raport smogowy – 2.10.

Kolejny dzień, kiedy mapa “świeci” na zielono, oby tak dalej, ale bez niebezpiecznego, porywistego wiatru. Ostatnio wspominaliśmy o Jerzym Stuhrze, Mariuszu Szczygle i Tomaszu Sadliku, którzy pozwali Skarb Państwa za smog. Wczoraj sąd w Warszawie wydał wyrok. Wygrali! Sąd orzekł “Jeżeli mieszkaniec naszego kraju poniósł z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem jakiekolwiek szkody, to ma prawo zwrócić się do sądu z żądaniem zadośćuczynienia.” Szykują się kolejne pozwy?

Codzienny raport smogowy – 1.10.

Przy Mortimerze smog nie ma szans! Do Polski dotarł niż i ostro powiało. Skutki to powalone drzewa, zerwane linie wysokiego napięcia, zablokowane drogi, wypadki i… czyste powietrze. Cały tydzień zapowiada się chłodny i deszczowy z okresami pogodnego i słonecznego nieba. Uważajcie i weźcie na poważnie ostrzeżenia IMGW, taka pogoda to nie przelewki!

Codzienny raport smogowy – 30.09.

To kolejny dzień, kiedy mapa świeci na zielono, oby tak dalej! Dziś ogólnopolska akcja “SMOG”. Funkcjonariusze wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin sprawdzą, które pojazdy nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm czystości spalin. Czy Wasze pojazdy przeszły już taką kontrolę?