Zainteresowanie programem Czyste Powietrze ciągle rośnie. Złożono już 12 tysięcy wniosków

Na konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk ogłosił, że program „Czyste Powietrze” ma coraz więcej chętnych. Na portalu beneficjenta jest już 70 tys. zarejestrowanych, a złożonych wniosków – 12 tysięcy. Rusza także kampania społeczna „Czyste Powietrze – zdrowy wybór”, która ma uświadomić Polakom przyczyny złego stanu powietrza.

Codzienny raport smogowy – 1.11.

Dzisiaj niestety mapa Polski robi się coraz bardziej żółto-pomarańczowa. Za oknem jednak słońce, więc czeka nas ładny dzień. We Wszystkich Świętych w większości miast zmienia się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Sprawdźcie, czy w Waszej okolicy nie lepiej czasem pojechać na cmentarz autobusem, niż stać w korkach lub krążyć non stop w kółko w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Spokojnego dnia bez smogu!

Czyste powietrze, czysty zysk. Ale czy także dla najbiedniejszych?

Termomodernizacja ogranicza roczne rachunki za ogrzewanie nawet o kilka tysięcy złotych. Program Czyste Powietrze ma szansę wesprzeć około 4 miliony domów. Nie trzeba będzie brać pożyczki, by dostać dotację na przeprowadzenie prac, ale właściciel domu musi pokryć 10 proc. kosztów. Przy koszcie rzędu 50 tys. zł nie każdego będzie na to stać.