Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

czyste powietrze

Czyste Powietrze – celem rządowego programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza emitowanych przez domy jednorodzinne w Polsce, w których wciąż korzysta się z przestarzałych pieców i wykorzystuje słabej jakości paliwo. Dlatego jego środki przeznaczone są głównie na wymianę starych źródeł ogrzewania na ekologiczne oraz na termomodernizację budynków, co podniesie ich efektywność energetyczną, a rodzinom pozwoli zaoszczędzić pieniądze wydawane na ogrzewanie.

wymien piec

Do rozdysponowania jest 103 mld zł na wymianę/zakup i montaż źródeł ciepła oraz termomodernizację. Maksymalna kwota dotacji to aż 53 tys. zł, a minimalny koszt kwalifikowany – 7 tys. zł. Największe dofinansowanie otrzymają rodziny, w których dochód na osobę w gospodarstwie domowym jest najniższy. Słowem, program jest skierowany przede wszystkim do najuboższych.

Działania w ramach programu będą realizowane w latach 2018-2029. Środki dostępne będą w formie dotacji lub pożyczek za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze można pozyskać na:

– wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz na zakup i montaż nowych, ekologicznych, które spełniają wymagania programu,

– docieplenie przegród budynku,

– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

– montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,

– instalację odnawialnych źródeł energii (domowej instalacji fotowoltaicznej lub kolektorów słonecznych),

– montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym i oceniane na bieżąco przez terytorialne Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pozyskamy dla Ciebie dofinansowanie

Osoby, które zainteresowane są dofinansowaniem do wymiany kotła, dociepleniem budynku, lub innymi pracami obniżającymi koszty ogrzewania budynku, zapraszamy do rejestracji na stronie swiatoze.pl/czystepowietrze – zgłoszenie wniosku pozwoli nam na ustalenie najlepszych parametrów technicznych dla Twojego domu oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania na wymianę pieca lub docieplenia budynku.

Zadzwoń lub zostaw do siebie kontakt – oddzwonimy!