Dom mobilny Coodo

Jedna ze słoweńskich firm, zajmująca się projektowaniem przenośnych domków, słynie z mobilnych domów Coodo. Największą popularnością cieszą się one w USA oraz na zachodzie Europy.

Stany Zjednoczone często traktują te domki jako alternatywę dla mniej zamożnych obywateli, których nie stać ich na duże posiadłości. Natomiast w Europie modułowe konstrukcje idealnie zastępują dotychczasowe domki letniskowe. Niektórzy nie są usatysfakcjonowani wyglądem takich budynków, a dokładniej ich konstrukcją, ponieważ odbiega ona wyglądem od typowego domu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Oferowane budynki są w pełni umeblowane, dzięki czemu można od razu w nich zamieszkać. Nie musimy też martwić się transportem, albowiem domki mobilne Coodo są przewożone ciężarówką zaraz po zakupie przed klienta!

Fotowoltaika od Columbus Energy

This slideshow requires JavaScript.

Kwestia ogrzewania także nie stanowiła problemu dla słoweńskiej firmy. Budynki wyposażono w hybrydowy system umożliwiający łączenie ze sobą różnych odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu nasz nowy domek może korzystać z  energii słonecznej, wiatrowej, a nawet wodnej. Jaka jest cena produktu Coodo? Można go kupić za ponad 300 tysięcy złotych. W porównaniu z cenami mieszkań nie jest to bardzo duży wydatek, dlatego wiele osób mogłoby sobie pozwolić.

Słoweńska firma Coodo większość swoich konstrukcji wykonuje z prefabrykatów. W ich projektach najważniejsze są: ekologia, prostota, funkcjonalność oraz łatwość montażu. Ich dzieła możemy podziwiać chociażby przed hotelem Kokra w Kranj, znajdującym się w Słowenii. Obiekty stworzone przez Coodo to m.in.: wielofunkcyjny pawilon, przenośne biuro, domek letniskowy, szklarnie, pergole. Wszystkie te obiekty mogą być osobnymi konstrukcjami, ale jeżeli chcemy, to bez problemu możemy je połączyć i stworzyć jedną dużą strukturę niczym z klocków LEGO.