Dotacje na OZE w woj. lubuskim: nabór wniosków

Rozpoczął się nabór wniosków na unijne dofinansowanie na rozbudowę systemu dystrybucyjnego w województwie lubuskim. Zrealizowane w ramach konkursu inwestycje przełożą się na zwiększenie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii. Niebawem ruszy również nabór na dotacje na uruchomienie produkcji energii odnawialnej.

Unijne dofinansowanie obejmie projekty zakładające budowę oraz modernizację sieci dystrybucyjnych średniego oraz niskiego napięcia. Środki na ten cel przeznaczone są z działania 3.1 “Odnawialne źródła energii” z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Ich łączna wartość wynosi 15 mln zł.

Wnioski mogą składać operatorzy systemów dystrybucyjnych, którzy działają na terenie województwa lubuskiego. Nabór zostanie zamknięty 29 listopada bieżącego roku. W ramach konkursu można będzie pozyskać dofinansowanie 85% kosztów kwalifikowanych. Rozstrzygnięcia operatorzy mogą spodziewać się w I kwartale przyszłego roku.

Natomiast pod koniec listopada tego roku ruszy również nabór wniosków na dofinansowanie uruchomienia produkcji energii odnawialnej. Do konkursu swoje projekty mogą składać przedsiębiorcy, jednostki sektora publicznego oraz samorządy i ich podmioty. Dofinansowanie obejmie inwestycję w budowę elektrowni wiatrowych, wodnych i biomasowych o mocy do 5 MW, elektrowni fotowoltaicznych do 2 MW oraz elektrowni biogazowych do 1 MW.

Konkurs również jest zorganizowany w ramach działania 3.1 z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Nabór będzie trwał do 30 stycznia przyszłego roku. Do rozdysponowania jest aż 45 mln zł, a maksymalny poziom dotacji to także 85% kosztów kwalifikowanych.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.