Lubuskie chce zmienić oblicze transportu

Czyste powietrze, ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast, optymalizacja transportu i promocja poruszania się na rowerze – to tylko wybrane z zagadnień omawianych na konferencji promującej wrześniowe wydarzenie, która odbyła się w sali prasowej lubuskiego urzędu marszałkowskiego.

45 mln na instalacje OZE w województwie lubuskim

Już za kilka dni rusza nabór wniosków na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Dotacja w wysokości 45 mln pochodzi z funduszu europejskiego i jest skierowana nie tylko dla firm, ale także m.in. uczelni, organizacji, rolników i właścicieli budynków wielorodzinnych.

Dotacje na OZE w woj. lubuskim: nabór wniosków

Rozpoczął się nabór wniosków na unijne dofinansowanie na rozbudowę systemu dystrybucyjnego w województwie lubuskim. Zrealizowane w ramach konkursu inwestycje przełożą się na zwiększenie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii. Niebawem ruszy również nabór na dotacje na uruchomienie produkcji energii odnawialnej.

Ursus dostarczy elektryczne autobusy dla Zielonej Góry

Spółka Ursus Bus zwyciężyła w przetargu, który tym samym zobowiązuje firmę do dostarczenia 47. elektrycznych autobusów Ursus City Smile dla Zielonej Góry; kwota realizacji tego projektu opiewa na 96,5 miliona złotych. Pierwsze egzemplarze mają trafić do Zielonej Góry już w lipcu 2018 roku. Warto dodać, że zakończony przetarg jest jednym z największych, jakie zostały zrealizowane w Europie, a zarazem największym w Polsce.

Powstaje Zielonogórski Klaster Energii

Jest to wspólna inicjatywna miasta Zielona Góra, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz lokalnych firm, działających głównie w ramach Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. List intencyjny w sprawie utworzenia Klastra podpisało dziewięć podmiotów, w tym Enea Operator i Enea Innovation.