Województwo lubuskie planuje przeznaczyć 9 mln złotych na wymianę starych pieców

Województwo lubuskie ogłosiło konkurs na 9 mln złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę nieekologicznych pieców.  Jak poinformował Marcin Jabłoński członek zarządu województwa: “Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać”

W konkursie mogą wziąć udział samorządy, na terenie których mieszkańcy są zainteresowani oferowanym wsparciem finansowym dotyczącym wymiany pieców. Jak poinformował członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, każdy samorząd może uzyskać maksymalną pulę środków. Przewidziana dotacja dla Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry wynosi 2 mln złotych, dla pozostałych samorządów maksymalnie do otrzymania jest 1 mln złotych. – “Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom” – tłumaczył Jabłoński.

Według podanych przez województwo lubuskie informacji, jednostkowe dofinansowanie nie może być większe niż 10 tys. złotych. Wnioski można składać od 11 września do 8 października b.r.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Codzienny raport smogowy – 17.08.

Powietrze odrobinę gorsze niż wczoraj, ale nadal nie ma powodów do niepokoju. Seria pożarów w Polsce. Najpierw płonęła huta ArcelorMittal w Krakowie gdzie przez kilka godzin w kombinacie paliło się kilkaset metrów gumowej taśmy oraz koks, wczoraj pożar wysypiska w Kosinach Starych, a w między czasie pożar w sortowni odpadów w Myszkowie (Śląskie).