Województwo lubuskie planuje przeznaczyć 9 mln złotych na wymianę starych pieców

Województwo lubuskie ogłosiło konkurs na 9 mln złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę nieekologicznych pieców.  Jak poinformował Marcin Jabłoński członek zarządu województwa: “Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać”

W konkursie mogą wziąć udział samorządy, na terenie których mieszkańcy są zainteresowani oferowanym wsparciem finansowym dotyczącym wymiany pieców. Jak poinformował członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, każdy samorząd może uzyskać maksymalną pulę środków. Przewidziana dotacja dla Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry wynosi 2 mln złotych, dla pozostałych samorządów maksymalnie do otrzymania jest 1 mln złotych. – “Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom” – tłumaczył Jabłoński.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Według podanych przez województwo lubuskie informacji, jednostkowe dofinansowanie nie może być większe niż 10 tys. złotych. Wnioski można składać od 11 września do 8 października b.r.