Codzienny raport smogowy – 24.06.

Cała Polska na zielono, powietrze bardzo dobrej jakości. Poniedziałek w wielu regionach zapowiada się słonecznie, w województwie podkarpackim mogą wystąpić przelotne opady. Na szczęście dużo wskazuje na to, że ominął nas afrykańskie upały. Gorąca masa powietrza otrze się o naszą zachodnią granicę. W tym tygodniu rekordowe temperatury mogą wystąpić na obszarze Niemiec, krajów Beneluksu, Francji i na Półwyspie Iberyjskim.

Codzienny raport smogowy – 23.06.

Czysto! W całej Polsce powietrze bardzo dobrej jakości. Zamiast pyłów zawieszonych w powietrzu mogą się unosić za to pyłki silnie uczulających traw oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. W nieco mniejszym stężeniu obecny będzie również pyłek babki i szczawiu. Nie ma lekko.

Codzienny raport smogowy – 22.06.

Lekkie zanieczyszczenie w Krakowie i smog w Jawiszowicach, poza tym dobre powietrze praktycznie w całym kraju. A jak pogoda? Synoptycy zapowiadają deszczowo-burzowy weekend, w niedzielę prognozowany jest spadek temperatury.

Codzienny raport smogowy – 20.06.

Długi weekend wita nas dobrej jakości powietrzem. Dziś kolejny upalny dzień do tego w całym kraju spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i porywisty wiatr. Uważajcie!  Niestety to nie koniec upalnej pogody, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych już zapowiedziało nową falę gorąca.

Codzienny raport smogowy – 14.06.

W piątek praktycznie w całym kraju powietrze jest czyste, jedynie w Krakowie lekko podwyższyło się stężenie pyłów zawieszonych. Ostatnie upały sprawiają, że szukamy zieleni, która daje cień. Niestety w miastach o nią ciężko, bo zamiast drzew i krzewów mamy betonowe pustynie. Nawet kurtyny wodne nie pomagają, gdy place pozbawione są roślinności. Czy u Was też nastała “betonowa moda”?

Codzienny raport smogowy – 13.06.

Powietrze nie stanowi dziś zagrożenia, gorzej z temperaturą. W Bukareszcie powstał za to ciekawy billboard. Koncern Renault, by zachęcić mieszkańców do nowego elektrycznego modelu ZOE, obniża pokazaną na nim cenę w momencie, gdy rośnie zanieczyszczenie powietrza. Nie bez powodu taka akcja ma miejsce w stolicy Rumunii, miasto jest jedną z najbardziej zatłoczonych miast Europy, dodatkowo znajduje się na 2 miejscu najbardziej zanieczyszczonych metropolii na Kontynencie.

Codzienny raport smogowy – 12.06.

Środa wita dobrym powietrzem, dziś nie ma powodów do obaw o płuca. Upały nie odpuszczają, temperatura odczuwalna w słońcu może wynosić nawet 40 stopni Celsjusza. Według synoptyków, czerwiec może być najcieplejszym miesiącem lata. Uważajcie! Dziś od rana, w całym kraju policja prowadzi akcję “SMOG”. Funkcjonariusze sprawdzają emisję spalin do atmosfery oraz stan techniczny pojazdów. Przeszliście już podobną kontrolę?