Lubuskie chce zmienić oblicze transportu

Województwo lubuskie włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury z udziałem Ministerstwem Środowiska. Czyste powietrze, ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast, optymalizacja transportu i promocja poruszania się na rowerze – to tylko wybrane z zagadnień omawianych na konferencji promującej wrześniowe wydarzenie, która odbyła się w sali prasowej lubuskiego urzędu marszałkowskiego.

Tegoroczna edycja ETZT będzie już 18. tego typu wydarzeniem w Polsce. Co roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w terminie od 16 do 22 września. Zwieńczeniem inicjatywy jest Dzień Bez Samochodu. Do obchodów wydarzenia samorządy mogą zgłaszać podejmowane przez siebie inicjatywy. Zgłoszenia rejestrowane są na stronie www.etz.pl. Działania, jakie można organizować w ramach ETZT, to między innymi festyny edukacyjne, przeprowadzone inwestycje w infrastrukturę rowerową, usprawnienia transportu miejskiego czy budowa parkingów typu Parkuj i Jedź.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Formularz wypełnia się w języku angielskim. Należy w nim opowiedzieć o swojej akcji promocyjnej. Dzięki temu stanie się ona częścią większej kampanii i będzie promowana na stronie European Mobility Week. Zgłoszenie uprawnia ponadto do używania pieczęci kampanii i powiązanych materiałów promocyjnych.