„Drogowskaz Energetyczny” – narzędzie prognostyczne i serwis dla energetycznie zainteresowanych

Instytut Energii Odnawialnej przygotował nowy serwis informacyjny  i narzędzie prognostyczne – „Drogowskaz Energetyczny”. Publikowane na nim będą aktualne dane na temat kosztotwórczych zmian prawa i cen energii oraz aktualizacje prognoz cenowych i taryfowych.

„Drogowskaz Energetyczny” stworzony został z myślą o przedsiębiorstwach obracających dużymi wolumenami energii oraz dla inwestorów w źródła wytwórcze, np. autoproducentów i prosumentów.

W „Drogowskazie Energetycznym” pojawiać się będą analizy Instytutu dotyczące cen energii elektrycznej w odniesieniu do aktualnej sytuacji m.in. prawnej i gospodarczej. Obejmą one prognozowanie długoterminowe, które uwzględnia np. koszt surowców energetycznych i uprawnienia do emisji, prognozowanie średnioterminowe pod kątem taryf dla różnych grup odbiorców oraz prognozowanie krótkoterminowe w połączeniu z analizą przyszłych cen energii w hurcie. Na bieżąco monitorowane zostanie również Ministerstwo Energii i planowane w nim ustawy oraz prawodawstwo OZE i polityka Unii Europejskiej.

Osoby, firmy lub instytucje zainteresowane subskrypcją „Drogowskazu Energetycznego”, która będzie odpłatna, powinny skontaktować się z Instytutem Energii Odnawialnej.

Inicjatywa stworzenia „Drogowskazu Energetycznego” powstała ze względu na dynamicznie zmieniającą się politykę energetyczną Unii Europejskiej do 2030r., która wymusza na jej członkach przygotowanie „krajowych planów na rzecz energii i klimatu”, oraz z powodu rosnących wymagań inwestycyjnych oraz kosztów prądu w Polsce.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę na wsparcie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym

Następny artykuł

Hyundai Nexo zaprezentowany na targach CES

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,