Dyson planuje produkować elektryczne samochody

James Dyson, który stworzył ogromną firmę AGD, produkującą nowatorskie odkurzacze bezworkowe, suszarki bez typowych wentylatorów itp., postanowił wkroczyć na rynek motoryzacyjny.

Firma Dysona zamierza otworzyć drugie centrum badawcze. Znajdzie się ono na terenie byłej bazy Królewskich Sił Powietrznych w Hullavington, na południowym wschodzie Anglii. Pracować ma tam 400 inżynierów w grupie skupionej na motoryzacji, a także inni specjaliści i inżynierowie rozwijający różne sektory firmy.

Pierwszy pojazd, którego nazwy jeszcze nie podano, ma być gotowy około 2020 roku. „Będziemy zbierać zamówienia, jeśli chcecie można już je zamawiać”, żartuje w wywiadzie Dyson. Nie wiadomo jeszcze, gdzie auta będą produkowane, ale według właściciela firmy będzie to albo Wielka Brytania, albo Azja.

Do 2021 roku w projekt i produkcję elektrycznego pojazdu Dyson zainwestowane zostanie 2,8 miliarda euro.

Samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność na całym świecie ze względu na wycofywanie samochodów spalinowych. W Wielkiej Brytanii w 2017 roku po raz pierwszy od sześciu lat sprzedaż nowych aut z silnikiem diesla spadła, jak pokazują analizy rynku. Spadek był zauważalny – wyniósł niecałe 6%.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!