Nowoczesny hotel we włoskich Alpach, który zlewa się z ciemnymi, górskimi lasami

Hotel Bühelwirt zaprojektowany przez biuro Pedevilla Architects pomyślany został tak, aby wtapiać się w ciemnozielony las i doskonale komponować z zapierającymi dech w piersiach widokami w południowym Tyrolu we Włoszech.

Myślą przewodnią architektów było stworzenie budynku harmonizującego z otaczającą go przyrodą. Projektanci zadbali, aby widok z każdego pokoju w hotelu pozwalał na delektowanie się otaczającym krajobrazem Alp.

 

Wszystkie 20 pokoi w hotelu nawiązuje swoim wystrojem do klasycznych schronisk dla pieszych wędrowców w tym regionie. Ostre, prostokątne formy hotelu zwieńczone są asymetrycznym, dwuspadowym dachem, a ogromne okna odsłaniają widok na otaczającą przyrodę.

Wnętrza są bardzo minimalistyczne. Proste bryły pokoi wykończono naturalnym drewnem, które dodaje ciepła i przytulności.

Drewno, wykorzystane do wykończenia ścian – głównie modrzew – jest w pełni pozyskiwane z terenów lokalnych. Akcesoria, takie jak lampy i zasłony, także wykonano na miejscu, by podkreślić związki hotelu z regionem.

 

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.