E-rower Flyon z mocnym silnikiem od Haibike’a

Elektryczne rowery staja się coraz bardziej konkurencyjne i zaawansowane. Firma Haibike na europejskich targach Eurobike przedstawiła swoją nową linię marki FLYON z mocnym silnikiem i innowacyjnym wlotem powietrza chłodzącego.

„Dzięki FLYON wprowadzamy kolejną generację ePerformance. Nowy silnik, innowacyjna koncepcja obsługi, większa łączność i inteligentny projekt. Niezależnie od tego, czy chodzi o integrację, cyfryzację czy wydajność – FLYON wyznacza nowe standardy w sektorze high-end. Za pierwszym w historii systemem ePerformance firmy Haibike stoi niemiecka siła inżynieryjna połączona z inteligentną technologią i wieloletnim know-how”, chwali się Haibike.

Silnik pośredni TQ HPR120S, który wyróżnia jeden z najwyższych w tej branży momentów obrotowych – 120 Nm, zamontowany jest bezpośrednio nad pedałami i tarczą. Zasila go akumulator litowo-jonowy 48 V. Mieści się on w dolnej części ramy węglowej i można go całkowicie zdemontować. Dodatkowo rower wyposażony jest w dodatkowy wlot powietrza, co zapewnia chłodzenie.

E-rowery od Haibike można ładować za pomocą ładowarki domowej, ściennej A4 (o mocy około 200 W), ale firma oferuje również ładowarkę o dużej mocy 10 A (około 500 W), która jest w stanie naładować akumulator do 80% pojemności w ciągu jednej godziny. Nie znany jest jeszcze zasięg, ale powinien być satysfakcjonujący przy baterii 630 Wh.

Do pomiaru prędkości wykorzystywana jest specjalna tarcza z 18 magnesami na piaście tylnego koła. Prędkość wyświetlana jest na kolorowym wyświetlaczu na kierownicy. Światła są zintegrowane bezpośrednio z ramą i są zasilane przez wewnętrzną baterię, więc nie trzeba osobno wymieniać małych bateryjek. Reflektor ma moc 5000 lumenów (302 W) i jest wbudowany w kierownicę. Można go obsługiwać ręcznie lub skorzystać z czujnika światła. Główny reflektor oferuje tryb świateł mijania i świateł drogowych. Tylne światła umieszczone są w podpórkach siedzenia.

E-rowery FLYON wyposażone są w wbudowane czujniki GPS wewnątrz ramy, którą można regulować.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.