Eagle One – solarny pojazd z Łodzi

Polski solarny pojazd o nazwie Eagle One, który tak znakomicie reprezentował Polskę na zawodach Sasol Solar Challenge 2016 w RPA ma już swojego następcę w postaci Eagle Two. Zbliżające się dużymi krokami kolejne zawody są doskonałą okazją, aby przypomnieć osiągnięcia zespołu o roboczej nazwie Łódź Solar Team.

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z Damianem Walisiakiem z ekipy Łódź Solar Team. Dzięki jego uprzejmości czytelnicy  SwiataOze mają okazję dowiedzieć się o nietuzinkowych możliwościach  pojazdu, który tak dzielnie sprawował się na afrykańskim kontynencie.

Podczas zawodów Sasol Solar Challenge 2016 w RPA drużyna Politechniki Łódzkiej powróciła z pięcioma nagrodami. Pojazd kierowany przez Polaków startował w klasie Crusier i pokonał na szosach RPA 2817 km. Wyróżnił się w kilku kategoriach m.in. rekord liczby przejechanych kilometrów na całej trasie, rekord kilometrów pokonanych w ciągu jednego dnia, oraz rekord ustanowionej prędkości. Należy przy tej okazji wspomnieć, że solarny bolid musiał zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami z innych krajów, ale również walczyć z warunkami terenowymi i meteorologicznymi. Doskonałe przygotowanie ekipy oraz solarnego pojazdu zaprocentowało szczęśliwym dotarciem do mety, oraz odebraniem zasłużonych nagród.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dariusz Maciński o wycofaniu się Ameryki z paryskiego porozumienia klimatycznego

Następny artykuł

Skutki noweli ustawy o OZE i rozporządzenia dot. zielonych certyfikatów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
  • kurs niemieckiego
  • instytut austriacki jest oficjalną placówką republiki austrii oferującą kursy języka niemieckiego nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz kursów na

    prawolingo.pl

  • nowe mieszkania gdańsk
  • osiedle wolne miasto gdańsk oferujemy nowe mieszkania w programie mieszkanie dla młodych sprawdź