Eagle One – solarny pojazd z Łodzi

Polski solarny pojazd o nazwie Eagle One, który tak znakomicie reprezentował Polskę na zawodach Sasol Solar Challenge 2016 w RPA ma już swojego następcę w postaci Eagle Two. Zbliżające się dużymi krokami kolejne zawody są doskonałą okazją, aby przypomnieć osiągnięcia zespołu o roboczej nazwie Łódź Solar Team.

Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z Damianem Walisiakiem z ekipy Łódź Solar Team. Dzięki jego uprzejmości czytelnicy  SwiataOze mają okazję dowiedzieć się o nietuzinkowych możliwościach  pojazdu, który tak dzielnie sprawował się na afrykańskim kontynencie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Podczas zawodów Sasol Solar Challenge 2016 w RPA drużyna Politechniki Łódzkiej powróciła z pięcioma nagrodami. Pojazd kierowany przez Polaków startował w klasie Crusier i pokonał na szosach RPA 2817 km. Wyróżnił się w kilku kategoriach m.in. rekord liczby przejechanych kilometrów na całej trasie, rekord kilometrów pokonanych w ciągu jednego dnia, oraz rekord ustanowionej prędkości. Należy przy tej okazji wspomnieć, że solarny bolid musiał zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami z innych krajów, ale również walczyć z warunkami terenowymi i meteorologicznymi. Doskonałe przygotowanie ekipy oraz solarnego pojazdu zaprocentowało szczęśliwym dotarciem do mety, oraz odebraniem zasłużonych nagród.