ECO Nova Rally Cup podczas 6. edycji Rajd Polski Historyczny

Tegoroczna edycja Historycznego Rajdu Polski już za nami. W dniach od 7 do 9 września na trasach Małopolski spotkać było można historyczne samochody, które ścigały się na trasach liczących przeszło 1000 km, w tym około 550 km to trasy z odcinkami jazdy na regularność. W rajdzie wzięło udział ok. 55 załóg, w tym załogi z zagranicy.

Nowością tegorocznej edycji rajdu było zorganizowanie rundy, ECO Nova Rally Cup, z przeznaczeniem dla pojazdów hybrydowych i napędzanych alternatywnymi źródłami energii takimi jak: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwami paliwowymi i elektrycznymi.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Decyzja o zainaugurowaniu nowej rundy to oczywisty efekt przeobrażeń, jakie mają miejsce w świecie motoryzacji za sprawą coraz chętniej kupowanych i poszukiwanych samochodów z ekologicznym napędem.

Dlatego organizatorzy RPH postawili sobie za cel połączenie historii oraz nowoczesności i ekologii. Samochody w klasie ECO Nova Rally Cup miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne.

Podczas rajdu nie mogło zabraknąć naszych reporterów, którzy nie tylko przyglądali się zmaganiom uczestniczących w nim załóg, ale również wzięli aktywny w nim udział oraz nagrali dla czytelników portalu materiał, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.