EcoStruxure- hotele Hilton oszczędzają energię

hilton

Nie od dzisiaj wiadomo, że prowadzenie hotelu powoduje ogromne zużycie energii. Hotele Hilton zużywają mnóstwo prądu i gazu na ogrzewanie pomieszczeń, ciepłą wodę, oświetlenie. Koszty z tym związane stanowią równowartość aż pięciu procent osiąganego przez nich przychodu.

W związku z tym hotele Hilton nie tylko postanowiły zadbać o zmniejszenie wydatków na energię, ale również chcą przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. W tej kwestii wspiera je firma Schneider Electric, która konsekwentnie pomaga obniżać koszty dzięki platformie EcoStruxure.

EcoStruxure to system bazujący na technologii Internetu. Zapewnia klientom bezpieczeństwo, niezawodność, wydajność, komunikatywność i zrównoważony rozwój. Wszystkie te korzyści można łatwo osiągnąć dzięki sile zawartej w mobilności, rozwiązaniach chmurowych, narzędziach analitycznych czy cyberbezpieczeństwie.

Dla sieci hoteli Hilton kluczowe było wdrożenie skalowanej platformy w chmurze. Poprzez zainstalowane sterowniki pomieszczeniowe zbierane są informacje odnośnie pobieranej energii w rzeczywistym czasie oraz przy danej cenie rynkowej. Dzięki tym danym bez problemu można porównywać zużycie energii we wszystkich swoich hotelach na całym świecie. System ten jest dużym udogodnieniem w zarządzaniu poszczególnymi budynkami, a co za tym znacznie ułatwia managerom pracę. Poprzez osobiste panele kontrolne mogą oni dokładnie sprawdzać poziom zużycia gazu, prądu, wody czy ilość odpadów. Dzięki możliwości nadzorowania zużycia i kosztów energii w danym budynku o wiele łatwiej można dokonać zmian, które poprawią efektywność energetyczną.

    1 komentarz

    1. Można też dodatkowo obniżyć cenę energii. Teraz mamy sporo możliwości, a w przypadku takiego hotelu zakupy profilowane mogłyby wiele zmienić jeśli chodzi o stawki za energię. Warto skorzystać z tych możliwości, teraz zakupy profilowane są prowadzone również online np. na stronie https://www.ogarniamprad.pl

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Opłaty za energię wzrosną?

Następny artykuł

Najnowszy blok energetyczny Elektrowni Kozienice osiągnął moc nominalną

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,
%d bloggers like this: