Ekologiczno-elektryczna szczoteczka do zębów stanie się przyszłością higieny osobistej?

Ekologiczno-elektryczna szczoteczka do zębów stanie się przyszłością higieny osobistej?

Ludzie z roku na rok stają się coraz bardziej wygodni, przede wszystkim za sprawą nadzwyczajnie szybkiego rozwoju techniki ułatwiającej życie. Jeszcze kilkanaście lat temu zamiast maili wysyłane były telegramy, a zamiast komputerów używano kartki oraz pióra bądź długopisu. Nieustanny rozwój dotyka każdej dziedziny życia – także kwestii związanych z higieną osobistą. Dużą popularnością cieszą się elektryczne szczoteczki do zębów, które sprawiają, że dbanie o higienę jamy ustnej jest prostsze i szybsze. Okazuje się, że nawet tak prosty z pozoru wynalazek można zmodernizować, aby był nie tylko lepszy, ale także bardziej przyjazny środowisku.

Na platformie crowdfundingowej Kickstarter dużą popularnością cieszy się projekt ekologicznej, elektrycznej szczoteczki do zębów o wdzięcznej nazwie Be. Jej główną zaletą jest fakt, że jest ona zasilana dzięki energii kinetycznej, a więc nie potrzebuje żadnego akumulatora, który mógłby doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Wystarczy bowiem kilka energicznych ruchów pokrętłem, by uzyskać energię niezbędną do umycia zębów.

Co więcej, obudowa szczoteczki nadaje się do recyklingu, a wymienne końcówki są biodegradowalne. Projekt Be. uzyskał już niezbędną ilość pieniędzy potrzebną do rozpoczęcia produkcji na większą skalę, jednak problemem może być wysoka cena urządzenia, oscylująca w granicach 200 zł za egzemplarz.

https://www.kickstarter.com/projects/goodwell/be-the-first-battery-free-powered-toothbrush

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.