Elektryczna Syrena Nixi

Polska motoryzacja znajduje się obecnie w złym stanie. Honor branży ratują niektóre firmy, takie jak Solaris czy Ursus, mimo to nie możemy pochwalić się żadną marką samochodów osobowych, którymi mógłby jeździć przeciętny Kowalski. Co jakiś czas słyszymy o reaktywacji dawnych marek, budzących tęsknotę wśród starszych pokoleń. Jednym z takich projektów są nowe modele Syreny, będące obecnie w fazie tworzenia prototypów.

Wśród nich znajduje się zasilany silnikiem elektrycznym, dwuosobowy model Nixi, który wedle założeń ma być typowym autem do jazdy po mieście. Akumulatory mają pozwolić na pokonanie do 150 kilometrów na jednym ładowaniu, a ich naładowanie do 90 procent ma trwać tylko 15 minut.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jak informuje firma AK Motor, prace nad pojazdem są już prowadzone, aczkolwiek wymagają one nieco czasu. Nie należy spodziewać się szybkich rezultatów, ponieważ Nixi jest tworzone od podstaw. Co ciekawe, firma już teraz zbiera zamówienia na elektryczny samochód, jednak możliwe, że jest to tylko zabieg PRowy, mający na celu poważniejsze potraktowanie projektu wśród zainteresowanych.