Elektryczny skuter Vespa już w 2018 roku

Fani i entuzjaści kultowej już marki skutera miejskiego niebawem będą mieli kolejny przedmiot uwielbienia. Już w przyszłym roku pierwszy elektryczny skuter Vespy trafi na rynek. Jego zasięg to sto kilometrów.

Ta dobra wiadomość została ogłoszona przez spółkę Piaggio podczas Milan Motorcycle Show. Choć nie ujawniono ceny elektrycznej Vespy, entuzjastycznie nastawieni miłośnicy skuterów nie mogą się doczekać jej debiutu na miejskich drogach.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pierwszy elektryczny skuter Vespy jest tak zaawansowany technicznie, jak to tylko możliwe. 4,3-calowy, kolorowy wyświetlacz informacje o prędkości, zasięgu i poziomie naładowania akumulatorów. Po podłączeniu skutera do aplikacji Vespa Elettrica można również odbierać wiadomości i połączenia telefoniczne.

Vespa opracowuje obecnie specjalny kask, który będzie wyposażony we wbudowany głośnik i mikrofon Bluetooth. Aplikacja może być również stosowana w smartfonach. Dzięki niej właściciel skutera będzie w stanie diagnozować wszelkie usterki techniczne oraz lokalizować pojazd na mapie.

Według firmy Piaggio Elletrica będzie miała „lepsze osiągi” niż spalinowy skuter o pojemności 50 cm3, choć jego zasięg będzie trzy razy mniejszy. Przedsiębiorstwo poinformowało, że nowa Vespa Elettrica jest „idealna do środowisk miejskich”.

Elektryczne skuter będzie można naładować w cztery godziny ze zwykłego gniazdka, a przewidywana żywotność baterii szacowana jest na dziesięć lat lub 70 tysięcy kilometrów.