W Żorach odbędą się konsultacje społeczne poświęcone OZE

Coraz więcej mieszkańców polskich miast jest zainteresowanych wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w swoim gospodarstwie domowym, ponieważ instalacja paneli fotowoltaicznych lub kolektorów solarnych daje nie tylko duże oszczędności finansowe, ale zapewnia też spory komfort. Nic więc dziwnego, że władze polskich miast starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, próbując ułatwić im życie za sprawą programów dofinansowujących inwestycje fotowoltaiczne.

Prezydent miasta Żory, Waldemar Socha, podjął decyzję o uruchomieniu konsultacji społecznych, które mają na celu poznanie oczekiwań mieszkańców w sprawie potencjalnej inwestycji tej miejscowości w odnawialne źródła energii. Tamtejsze władze chcą postarać się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na rzecz budowy infrastruktury służącej do wytwarzania energii odnawialnej. Gdyby udało się pozyskać środki na ten cel, mogliby na tym zyskać przede wszystkim sami żorzanie.

Konsultacje będą prowadzone w dniach do 17 listopada przez Zespół Zarządzania Energią, który znajduje się w Urzędzie Miasta Żory. Mieszkańcy mogą również uzupełnić internetową ankietę, która pozwoli poznać ich preferencje związane z OZE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdt_zbwRjIoHIW4pJYFHWe6YGmT1hQYdvvhDREzKZZW3Mc8TQ/viewform.

Fotowoltaika od Columbus Energy