Enel wybuduje elektrownię wiatrową zasilającą serwerownie Facebooka

Facebook to największy portal społecznościowy; został on założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. Na przestrzeni lat zyskał ogromną popularność, także w kraju nad Wisłą. Serwis ten ciągle się rozwija, oferując użytkownikom nowe funkcje mające uczynić go lepszym i prostszym w obsłudze. Portal ten rozwija się również na „zapleczu”, dążąc do wykorzystywania bardziej efektywnych oraz proekologicznych rozwiązań.

Od pewnego czasu Facebook zmierza do przejścia w całości na energię odnawialną, porzucając tym samym tą uzyskiwaną metodami konwencjonalnymi. Właśnie z tego względu portal ten dołączył do inicjatywy RE100, zrzeszającej duże firmy i przedsiębiorstwa chcące kroczyć wyłącznie ścieżką zielonej energii. Właśnie w tym celu zarząd portalu już teraz podejmuje kolejne działania, których celem jest realizacja powyższych założeń.

W ostatnim czasie uruchomiona została nowa serwerownia, zlokalizowana w amerykańskim stanie Henrico, która energię potrzebną do działania czerpie wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Już niebawem podobna sytuacja będzie miała miejsce w Nebrasce, gdzie powstanie farma wiatrowa Rattlesnake Creek o mocy 320 MW, a jednym z jej beneficjentów będzie powstająca właśnie serwerownia amerykańskiego portalu społecznościowego w Papillion.

Za budowę farmy wiatrowej odpowiedzialna będzie włoska firma Enel. Wedle założeń, koszt całej inwestycji ma zamknąć się w kwocie 430 milionów dolarów.

Jesteśmy bliżej naszego celu zasilenia naszych wszystkich operacji czystą energią odnawialną – skomentował Bobby Hollis, szef działu energetycznego portalu Facebook.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Volkswagen z kolejnymi inwestycjami mającymi przyśpieszyć elektryfikację marki

Następny artykuł

Czy elektrownie atomowe naprawdę są bezemisyjne?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,