Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Energia odnawialna z Ikei pomoże każdemu zaoszczędzić do 300 funtów rocznie

Energia odnawialna z Ikei pomoże każdemu zaoszczędzić do 300 funtów rocznie

IKEA zamierza przejść na 100% zasilanie energią z odnawialnych źródeł do 2020 roku. Propaguje podobne działania wśród swoich klientów, dlatego nawiązała współpracę z Big Clean Switch i wynegocjowała z dostawcami energii taryfę 100% OZE. Otwiera ona możliwość korzystania z ekologicznych rozwiązań oraz umożliwia zaoszczędzenie nawet do 300 funtów rocznie.

Celem IKEA jest nakłonienie klientów do zmiany dostawcy energii elektrycznej. Wspomaga ją w tym Big Clean Switch: „Gdy korzystasz z taryfy OZE, to dostawca energii elektrycznej dokłada starań, aby tyle energii ile zostało w ramach tej taryfy z sieci pobranej, trafiło do niej z instalacji energii odnawialnej”.

750x200 doublebillboard zaproszenie big

Póki co taryfa ta dedykowana jest jedynie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, zmiana dostawcy jest bardzo prosta, a formalności zajmują jedynie pięć minut.

Nasze postanowienie wspierania zrównoważonego rozwoju nie ogranicza się tylko do minimalizacji wpływu naszych własnych działań na środowisko naturalne. Chcemy naszym klientom zapewnić możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań umożliwiających przyjaźniejsze dla środowiska domy i oszczędzanie pieniędzy”, mówi Hege Sæbjørnsen, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA UK.

Z nowej taryfy korzystać będzie można od 6 marca, ale już teraz zainteresowane osoby mogą przystępować do projektu. Promocja trwać ma od 6 marca do 26 marca tego roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.