Energia odnawialna z Ikei pomoże każdemu zaoszczędzić do 300 funtów rocznie

IKEA zamierza przejść na 100% zasilanie energią z odnawialnych źródeł do 2020 roku. Propaguje podobne działania wśród swoich klientów, dlatego nawiązała współpracę z Big Clean Switch i wynegocjowała z dostawcami energii taryfę 100% OZE. Otwiera ona możliwość korzystania z ekologicznych rozwiązań oraz umożliwia zaoszczędzenie nawet do 300 funtów rocznie.

Celem IKEA jest nakłonienie klientów do zmiany dostawcy energii elektrycznej. Wspomaga ją w tym Big Clean Switch: „Gdy korzystasz z taryfy OZE, to dostawca energii elektrycznej dokłada starań, aby tyle energii ile zostało w ramach tej taryfy z sieci pobranej, trafiło do niej z instalacji energii odnawialnej”.

Póki co taryfa ta dedykowana jest jedynie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, zmiana dostawcy jest bardzo prosta, a formalności zajmują jedynie pięć minut.

Nasze postanowienie wspierania zrównoważonego rozwoju nie ogranicza się tylko do minimalizacji wpływu naszych własnych działań na środowisko naturalne. Chcemy naszym klientom zapewnić możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań umożliwiających przyjaźniejsze dla środowiska domy i oszczędzanie pieniędzy”, mówi Hege Sæbjørnsen, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA UK.

Z nowej taryfy korzystać będzie można od 6 marca, ale już teraz zainteresowane osoby mogą przystępować do projektu. Promocja trwać ma od 6 marca do 26 marca tego roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.