Energia odnawialna z Ikei pomoże każdemu zaoszczędzić do 300 funtów rocznie

IKEA zamierza przejść na 100% zasilanie energią z odnawialnych źródeł do 2020 roku. Propaguje podobne działania wśród swoich klientów, dlatego nawiązała współpracę z Big Clean Switch i wynegocjowała z dostawcami energii taryfę 100% OZE. Otwiera ona możliwość korzystania z ekologicznych rozwiązań oraz umożliwia zaoszczędzenie nawet do 300 funtów rocznie.

Celem IKEA jest nakłonienie klientów do zmiany dostawcy energii elektrycznej. Wspomaga ją w tym Big Clean Switch: „Gdy korzystasz z taryfy OZE, to dostawca energii elektrycznej dokłada starań, aby tyle energii ile zostało w ramach tej taryfy z sieci pobranej, trafiło do niej z instalacji energii odnawialnej”.

Póki co taryfa ta dedykowana jest jedynie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jak zapewniają przedstawiciele obu firm, zmiana dostawcy jest bardzo prosta, a formalności zajmują jedynie pięć minut.

Nasze postanowienie wspierania zrównoważonego rozwoju nie ogranicza się tylko do minimalizacji wpływu naszych własnych działań na środowisko naturalne. Chcemy naszym klientom zapewnić możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań umożliwiających przyjaźniejsze dla środowiska domy i oszczędzanie pieniędzy”, mówi Hege Sæbjørnsen, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA UK.

Z nowej taryfy korzystać będzie można od 6 marca, ale już teraz zainteresowane osoby mogą przystępować do projektu. Promocja trwać ma od 6 marca do 26 marca tego roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!