Erbud otrzymał nowy kontrakt na budowę farmy wiatrowej

Konsorcjum składające się z Erbudu, jego spółki zależnej PBDI oraz firmy Electrum otrzymało kontrakt na budowę farmy wiatrowej w Barwicach. Umowa podpisana z Windfarm Polska II wyceniana jest na 41,35 milionów złotych netto, z czego 11,85 miliona złotych to część, za którą odpowiedzialny będzie Electrum. Umowa podpisana została 10 stycznia tego roku.

Kontrakt dotyczy projektu, wykonania, wyposażenia, dostaw i budowy farmy wiatrowej w Barwicach w Polsce, a także wykonanie potrzebnych testów oraz uruchomienie całej infrastruktury budowlanej i elektrycznej dla projektu. Instalacja składać ma się z 14 turbin wiatrowych oraz stacji energetycznej połączonej z przyłączem do sieci 110 kV.

Windfarm Polska II wygrała w aukcji OZE z listopada zeszłego roku. W aukcji tej udział brać mogli wszyscy producenci energii elektrycznej w instalacjach OZE o mocy większej niż 1 MW, wykorzystujących systemy PV i wiatrowe, ale z zastrzeżeniem, że w systemach tych nie wytworzono jeszcze energii elektrycznej.

Na aukcji zakupiono niemalże 42 TWh energii elektrycznej za ponad 8,24 miliardy złotych dla 31 ofert od 23 podmiotów produkujących energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: