EvoWheel pozwala na konwersję dowolnego roweru w pojazd elektryczny w pół minuty

EvoWheel to system, który zamienić może każdy rower w pojazd elektryczny, osiągający prędkość do 30 km/h. Sama wymiana koła na elektryczne, zintegrowane z silnikiem, to jedynie pół minuty.

Fotowoltaika od Columbus Energy

EvoWheel powstało dzięki kampanii crowdfundingowej na Indiegogo. System sterowany jest bezprzewodowo i umożliwia elektryfikację niemalże każdego roweru w bardzo prosty sposób – potrzebne są tylko klucze do wymiany kół.

EvoWheel dostępne jest w sześciu rozmiarach: 20”, 24”, 26”, 27,5”, 29” oraz 700C, co oznacza, że kompatybilne jest z 95% wszystkich obecnych na rynku rowerów.

Elektryczne koło waży 7,25 kg. Jego praca sterowana jest z poziomu telefonu komórkowego za pomocą odpowiedniej aplikacji, która pozwala na dostosowanie działania silnika elektrycznego do naszego trybu jazdy. Niezależnie czy jeździsz rowerem do pracy, po ulicy, czy rekreacyjnie po parku, EvoWheel jest w stanie dopasować się do Twojego sposobu wykorzystania jednośladu.

Dla tych, którzy nie chcą jeździć, patrząc się w ekran telefonu, producent przygotował specjalny ekran, który można go zamontować na kierownicy i który łączy się z kołem poprzez Bluetooth. Czytelny ekran prezentuje aktualną prędkość, stan naładowania wewnętrznego akumulatora, aktualną moc silnika oraz długość przejechanego już odcinka.