Fedex kupuje 1000 samochodów elektrycznych

Amerykańskie przedsiębiorstwo Fedex zakupi 1000 samochodów elektrycznych Chanje EV i 20 elektrycznych ciężarówek Tesli Semi. To ważny krok tej firmy ku elektromobilności. Samochody Chanje są w stanie pokonać 240 km na jednym ładowaniu, oszczędzając w ten sposób 7,6 tys. litrów paliwa.

Fedex, zajmujący się głównie usługami kurierskimi, postanowił zakupić 1000 pojazdów elektrycznych od kalifornijskiego startupu Chanje EV. W ubiegłym roku amerykańska firma stworzyła komercyjny samochód dostawczy. Wcześniej nawiązała współpracę z Ryderem – brytyjską firmą wynajmującą samochody, która zamówiła od nich 500 elektrycznych vanów. To właśnie Ryder jest odpowiedzialne za serwisowanie Chanje EV. Produkcja samochodów odbywa się w Hangzhou w Chinach, natomiast składanie w zakładach montażowych w USA. Samochody dostawcze Chanje są w stanie pokonać 240 km na jednym ładowaniu. W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że ich przestrzeń ładunkowa wzrosła z 16,4 m3 do 19,1 m3.

Fedex otrzyma pojazdy elektryczne modelu V8100 – 900 samochodów zostanie wynajętych przez Ryder w ramach leasingu, a pozostałe 100 zakupionych bezpośrednio przez firmę. Zgodnie z oświadczeniem Fedex planuje wykorzystać pojazdy elektryczne jako część swojej floty Fedex Express w celach komercyjnych w USA. Firma logistyczna zamówiła także 20 elektrycznych ciężarówek Tesli Semi.

Mitch Jackson, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju FedEx, przyznaje, że: “FedEx nieustannie poszukuje nowych sposobów maksymalizacji wydajności operacyjnej, minimalizacji skutków i znalezienia innowacyjnych rozwiązań poprzez redukcję, zastąpienie i rewolucyjne podejście firmy do zrównoważonego rozwoju. Nasza inwestycja w te pojazdy jest częścią naszego zaangażowania w takie podejście”.

źródło: electrek

2 comments
    1. a czy przy normalnych samochodach pamietamy o zanieczyszczeniu przy ropie? Prad z wegla jest zdrowsza alternatywa…

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.