Firma Signify osiągnęła neutralność emisyjną na 5 rynkach

Firma Signifity (dawniej Philips Lighting), osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla na kolejnych pięciu rynkach. Tym samym, koncern może pochwalić się neutralnością emisyjną na 15 z 19 sektorów gospodarczych, w których działa. 

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, osiągnął neutralność emisyjną w Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), Dalekim Wschodzie, Indiach, Indonezji oraz na Pacyfiku. Dzięki temu firma znacząco przybliżyła się do osiągnięcia stuprocentowej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2020 roku. Jest to jeden z celów programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat”, który Signify wprowadziło w 2016 roku. 

Skupienie uwagi na wydajności energetycznej, wykorzystaniu energii odnawialnej oraz optymalizacji powierzchni biurowej, pozwoliło obniżyć emisję firmy w 2019 roku – na wymienionych wyżej rynkach – o 19%. Na terenach nieprzemysłowych o 33%, na terenach przemysłowych o 17%, dzięki redukcji wyjazdów biznesowych o 32%, oraz o 18% w logistyce. Pozostałe emisje Signify rekompensuje poprzez wkład m.in. w małe i średnie farmy wiatrowe w Indiach oraz elektrownię wodną w Wietnamie.

Jestem niezwykle dumny z nieustającego zaangażowania wszystkich naszych pracowników, którego efektem jest to ogromne osiągnięcie, pokazujące, że neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla jest możliwa do osiągnięcia już dziś. Mamy nadzieję, że nasze osiągnięcia zainspirują inne firmy wokół nas. Zachęcamy je do przyłączenia się do inicjatyw, które do roku 2050 pozwolą osiągnąć neutralny bilans emisji dwutlenku węgla na całym świecie. – powiedział Mahesh Iyer, dyrektor Signify na rynki rozwijające się.