Fortum inwestuje w przełomowe technologie PV firmy Exeger

Firma Exeger jest szwedzkim producentem nowatorskich, drukowalnych ogniw fotowoltaicznych, dedykowanych do aplikacji w elektronice konsumenckiej, na budynkach i w innych rozwiązaniach. Firma Fortum (dział Technology and New Ventures) zainwestowała w Exegera, nabywając 5% tej firmy za kwotę 5,2 miliona euro.

Jednym z odwiecznych założeń koncernu Fortum jest budowanie wizjonerskich przedsiębiorstw energetycznych. Firma ta od dawna jest światowym potentatem w zakresie nowatorskich technologii energetycznych, chętnie inwestującym w nowe przedsięwzięcia. „W nadchodzących latach planujemy zainwestować 100, 200 milionów euro w obiecujące start-upy” komentuje Anne Jalkala z Fortum.

Ta inwestycja jest dla firmy Exeger ostatnim krokiem do komercjalizacji własnych produktów. „Strategiczna inwestycja firmy Fortum to ostatni element układanki, który umożliwi nam wprowadzenie do sprzedaży na całym świecie naszego pierwszego produktu. Pozwala to nam na zwiększenie możliwości produkcyjnych naszej firmy podczas przygotowań do pierwszych komercyjnych zamówień w 2017 roku” komentuje CEO firmy Exeger Giovanni Fili.