Fotowoltaika z PGE – opinie, oferta

Fotowoltaika z PGE – opinie, oferta

Grupa PGE to największy w kraju sprzedawca energii, który obsługuje ponad 5,5 miliona odbiorców. W zakresie produktów ekologicznych oprócz instalacji PV klienci mogą skorzystać z pomp ciepła. Program oferujący panele słoneczne klientom Polskiej Grupy Energetycznej nosi nazwę Fotowoltaika z PGE.

Podcast

Do kogo skierowana jest Fotowoltaika z PGE?

Oferta fotowoltaika z PGE skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Oferta obejmuje darmowy audyt techniczny i wycenę instalacji, projekt instalacji PV oraz montaż zestawu paneli fotowoltaicznych.

W ofercie dla firmy znajdują się dodatkowo „magazyny energii”, które dają możliwość wprowadzenia i zmagazynowania w sieci wyprodukowanej, ale niewykorzystanej energii elektrycznej, z możliwością odebrania jej nawet do 80%.

Oferta przygotowywana jest indywidualnie na na podstawie formularza kontaktowego wypełnionego na stronie PGE.

Pompy ciepła PGE

Pompy ciepła w ramach oferty „Pompy ciepła z PGE” wykorzystują energię z powietrza do ogrzewania albo chłodzenia pomieszczeń w domu, lub do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Do działania potrzebują energii elektrycznej.

Połączenie ich z mikroinstalacją PV pomaga obnżyć koszty ogrzewania oraz zwiększyć wykorzystanie na własne potrzeby energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną.

Propozycja ”Pompy ciepła z PGE” kierowana jest do klientów indywidualnych, którzy są zainteresowani montażem pompy ciepła w swoim domu i planują taką inwestycję. W ramach oferty klienci otrzymują kompleksowy pakiet usług, jakim jest doradztwo w celu dobrania odpowiedniego urządzenia, sprzedaż i montaż.

Fotowoltaika z PGE – zalety i wady

Zalety oferty PGE:

– Bezpłatny audyt techniczny i wycena.
– Wsparcie we wszystkich formalnościach (m.in. pomoc w pozyskaniu finansowania inwestycji, skompletowanie dokumentów i zgłoszenie instalacji do OSD).

Wady oferty PGE:

– PGE korzysta z usług różnych podwykonawców. Jakość montażu tych instalacji zależy od konkretnej firmy, co przejawia się w negatywnych opiniach dla niektórych z nich. Przed sfinalizowaniem usługi warto upewnić się co do wyboru podwykonawcy.
– brak możliwości sprawdzenia szacunkowych kosztów instalacji na stronie internetowej. Brak informacji o dostępnych komponentach.

Zobacz więcej ofert i opinii:

https://swiatoze.pl/kategoria/fotowoltaika-oferty-i-opinie/

źródło: gkpge.pl, zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.