Columbus Energy – opinie, oferta

Columbus Energy – opinie, oferta

Columbus to jedna z największych i najpopularniejszych firm działających w branży fotowoltaiki w Polsce. Rozwija się dynamicznie, proponując swoim klientom nowoczesne i ekologiczne rozwiązania energetyczne oraz te, z zakresu elektromobilności. Co wyjątkowego w swojej ofercie dla domów i firm ma Columbus?  

Kto może skorzystać z oferty Columbus?

Oferta firmy jest przeznaczona zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, rolników, jak i firm na terenie całego kraju. Dodatkowo Columbus zachęca do współpracy inwestorów zainteresowanych dzierżawą gruntu pod farmę słoneczną, czy wejściem w biznes farm fotowoltaicznych.

Jakie rozwiązania proponuje Columbus?

Oferta dla domu

Columbus oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania energetyczne. Firma posiada w ofercie montaż instalacji fotowoltaicznej, a także nowoczesne magazyny energii oraz pompy ciepła. Columbus proponuje  też rozwiązania z zakresu elektromobilności – stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Columbus proponuje klientom unikatową technologię MWT, czyli panele bez ołowiu, zabezpieczone miedzianą warstwą oraz 30-letnią gwarancję na 82% sprawności modułów.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Fotowoltaika w ofercie Columbus to 3 pakiety – smart, smart+ i pro, dopasowane do różnych potrzeb Klientów. Każdy z zestawów to najwyższej jakości komponenty oraz usługi zapewniające długą i bezpieczną pracę instalacji. 

Oferta dla biznesu

Columbus oferuje również rozwiązania dedykowane biznesom. Korzystna forma finansowania – Pv as a service, leasing czy środki własne – to jeden z argumentów przemawiających za wyborem firmy.

PV as a service

Umowa PV as a service, czyli tzw. fotowoltaika bez inwestycji. Polega na stałej,miesięcznej opłacie za czynsz lub za dzierżawę, która jest obliczana na podstawie szacowanego wolumenu produkcji energii z instalacji. W zamian dzierżawca (czyli przedsiębiorca) może użytkować instalację bez ponoszenia kosztów początkowych. Zaletą tego rozwiązania jest tańsza energia, brak kosztów związanych z utrzymaniem czy serwisowaniem, a także możliwość wykupienia instalacji.

Instalacja na własność

Oznacza jedną inwestycję w instalację fotowoltaiczną i dostęp do własnej, darmowej energii. To opcja dla tych, którzy chcą oszczędzać i zarabiać od pierwszego dnia podłączenia do sieci. Istnieje możliwość finansowania leasingiem. Więcej energii zapewniają monokrystaliczne panele 460 Wp MWT.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Columbus zapewnia kompleksową obsługę związaną z instalacją i uruchomieniem ładowarki. Z ładowarkami GoPower od Columbus dla biznesu firma może zasilać swoją flotę energią z fotowoltaiki. To oszczędne rozwiązanie pozwala w znacznej mierze uniezależnić się od cen paliw. Kolejną możliwością jest ogólnodostępna stacja ładowania i zarabianie na usłudze ładowania swoich Klientów.

W ramach oferty GoPower dostępne są ładowarki AC o mocy 7 kW, 11 kW z wtyczkami ładowania typu 2 oraz 30 kW z CCS 2 do szybkiego ładowania.

Magazyn energii

Magazyn energii pozwoli na zwiększenie autokonsumpcji energii z fotowoltaiki, a tym samym zwiększenie opłacalności inwestycji. Co więcej, magazyn zapewnia większą niezależność przedsiębiorstwa, chroniąc przed przerwami w dostawie prądu. W ofercie Columbus magazyny marki Pylontech wykonane w niezwykle wydajnej technologii LiFePO4.

Columbus Care i Columbus Safe

Columbus Care to wyjątkowa i kompleksowa obsługa klienta, certyfikowana godłem „Teraz Polska”. Specjaliści Columbus oferują kompleksową usługę, od porady,  przez montaż, aż po monitorowanie instalacji i kontrolę nad jej działaniem. Columbus Care posiada dedykowany panel klienta, w którym można sprawdzać np. status umowy lub zawrzeć nową umowę online.

Columbus Safe to z kolei własny, opracowany przez firmę model zabezpieczeń, które opierają się na analizie statystyk i danych niemieckiego rynku fotowoltaicznego. Columbus Safe to także system przeciwpożarowy oparty na montażu taśm samogaszących w skrzynkach elektrycznych, które w razie pożaru chłodzą otoczenie i zapobiegają ponownemu zapłonowi. 

Columbus załatwi formalności

Columbus, w ramach współpracy zapewnia kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności – zarówno w kontaktach z zakładem energetycznym jak i organami straży pożarnej. Columbus oferuje także wsparcie w uzyskaniu finansowania. Dzięki wieloletniej współpracy z bankami firma może zaoferować kredyt na korzystnych warunkach, ze stałą ratą, przez cały okres finansowania. By dodatkowo obniżyć koszt instalacji, specjaliści Columbus pomagają w uzyskaniu dotacji na instalacje OZE jak np. z programu “Czyste Powietrze” czy kolejnych edycji projektu “Mój Prąd”.

Ile kosztuje instalacja od Columbus?

Całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników. Na ostateczną cenę wpływa przede wszystkim moc instalacji, miejsce montażu (dach lub grunt), technologia ogniw, efektywność instalacji, montaż, konstrukcja i wiele innych czynników. W trakcie bezpłatnej konsultacji z pracownikiem Columbus poznasz poszczególne kroki w procesie montażu własnej mikroinstalacji, doradca opowie o dostępnych urządzeniach i dobierze je do indywidualnych potrzeb gospodarstwa. Wreszcie, klient dowie się, jakie są koszty instalacji.

Columbus – opinie klientów 

Klienci Columbus zwracają uwagę na sprawność, z jaką przebiega kontakt na wszystkich etapach współpracy z firmą. Szybka komunikacja bezpośrednio przekłada się na tempo, z jakim jest realizowana dana inwestycja. Kolejnym czynnikiem, który doceniają osoby posiadające instalacje od Columbusa, jest długi okres gwarancji na wszystkie komponenty. 15 lat – czyli dużo ponad cały okres zwrotu inwestycji. Na plus dla firmy działa także dogodny system ratalny, dzięki któremu zamiast płacić rachunki za prąd, klienci pokrywają koszty instalacji.

Informacje o firmie Columbus

Firma została założona w 2014 roku  przez Dawida Zielińskiego. Siedziba Columbusa mieści się w Krakowie, przy ul. Jasnogórskiej 9. Dynamiczna działalność widoczna jest w comiesięcznych raportach Spółki. Columbus regularnie organizuje informacyjno-edukacyjne webinary, oraz odwiedza wszystkie województwa dedykowanym “ColumBUSem”. Specjaliści z jego ekipy opowiadają na wszystkie pytania mieszkańców i rozwiewają wątpliwości na temat fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła. 

Zalety i wady Columbus 

Na podstawie oferty firmy Columbus wyróżniliśmy jej zalety i wady.

Zalety

 • gwarancja 360 – 15 lat na wszystkie komponenty i montaż, dodatkowo 30 lat gwarancji na sprawność paneli fotowoltaicznych na poziomie 82%
 • firma montuje instalacje na terenie całej Polski,
 • Columbus ma wieloletnie doświadczenie i status spółki akcyjnej – firma istnieje od 2014 roku, jest notowana na GPW,
  wysokiej klasy komponenty (w ofercie także mikroinwertery),
 • szybki montaż – nawet w jeden dzień, czyli 10 dni od podpisania umowy,
 • kompleksowa usługa – od audytu, przez montaż, po zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego,
 • niski koszt finansowania,
 • ponad 48,5 tys. zamontowanych instalacji PV,
 • dostęp do usługi Columbus Care – pakiet kompleksowej obsługi klienta, który obejmuje monitorowanie pracy i wydajności instalacji przez rok od jej założenia,
 • Columbus Safe, czyli system prewencji pożarowej,
 • certyfikat Teraz Polska otrzymany jako pierwsza w historii firma z branży OZE.

Wady

 • brak cennika dostępnego na stronie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.