Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy – oferta, opinie

Columbus Energy – oferta, opinie

Nazwa FirmyColumbus Energy S.A.
Od kiedy działa na rynku:Od 2012
SiedzibaKraków
Zasięg działalnościCała Polska
Zakres działalnościMontaż fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, ładowarek elektrycznych oraz HEMS
Krótki opisLider w branży OZE, firma oferująca nowoczesne rozwiązania energetyczne

Informacje o firmie Columbus

Firma Columbus została założona w 2014 roku przez Dawida Zielińskiego. Siedziba spółki znajduje się w Krakowie, przy ulicy Jasnogórskiej 9. Columbus jest jedną z największych i najbardziej renomowanych firm w branży fotowoltaiki w Polsce. Jej obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych potwierdza stabilność i znaczącą pozycję na rynku. W ostatnim czasie firma rozwija swoją działalność również w sąsiednich krajach jak Czechy, Słowacka czy Ukraina. Ten krok potwierdza dynamiczny rozwój Columbus, która chce nie tylko utrzymać swoją pozycję lidera na rodzimym rynku, ale również eksploruje nowe obszary.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama


Przedstawiciele Columbus są dostępni dla klientów w całej Polsce, zapewniając wsparcie i doradztwo w zakresie swoich produktów, ale także dostępnych dotacji. Firma oferuje rozwiązania z zakresu nowoczesnej energetyki w tym m.in. fotowoltaikę, magazyny energii i pompy ciepła. W ostatnim czasie Columbus prężnie rozwija także nowoczesne technologie takie jak np. HEMS. Co wyjątkowego w swojej ofercie dla domów i firm ma Columbus?

Kto może skorzystać z oferty Columbus?

Oferta firmy jest przeznaczona zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, rolników, jak i firm na terenie całego kraju. Dodatkowo Columbus zachęca do współpracy inwestorów zainteresowanych dzierżawą gruntu pod farmę słoneczną czy wejściem w biznes farm fotowoltaicznych.

Jakie rozwiązania proponuje Columbus?

Pompy cipela columbus dla oze

Oferta dla domu

Columbus oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania energetyczne. Firma posiada w ofercie usługę montażu instalacji fotowoltaicznych, a także nowoczesne magazyny energii i pompy ciepła. Columbus zapewnia też rozwiązania z zakresu elektromobilności – stacje ładowania pojazdów elektrycznych. 

Fotowoltaika dla domu od Columbus

Columbus w swojej ofercie posiada 2 warianty ofertowe – standard i pro – różniące się zarówno komponentami jak i zakresem usług. 

Klienci Columbus mają do wyboru moduły najwyższej jakości, wyłącznie od renomowanych producentów jak Jinko czy Aiko, charakteryzujące się nie tylko wysoką efektywnością, ale także ponadprzeciętną estetyką, dzięki technologiom Full black i All Black Contact. Moduły dostępne w ofercie posiadają długą, 30-letnią gwarancję na sprawność, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość. Instalacje obsługiwane są przez falowniki Solis.

Klienci Columbus, decydując się na jeden z pakietów mogą dopasować fotowoltaikę do swoich potrzeb. Firma oferuje pakiet standardowy składający się m.in. z komponentów wysokiej jakości, zabezpieczeń elektrycznych i monokrystalicznych paneli 470 Wp. Klienci mogą zdecydować się także na bardziej rozbudowane pakiety smart i pro, w których dostępne są dodatkowe rozwiązania takie jak autonomiczny system prewencji pożarowej Columbus Safe, ubezpieczenie all-risk, zabezpieczenia elektryczne premium oraz gwarancja na wszystkie komponenty instalacji na 7 lub 15 lat.

Columbus oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi mające zwiększyć opłacalność inwestycji jak np. Regulator Napięcia, HEMS czy dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1. 

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1

Columbus oferuje swoim klientom usługę rozliczenia energii na zasadzie 1:1. Gwarancja 1:1 polega na tym, że za każdy 1 kWh przesłany do sieci, użytkownik może odebrać dokładnie tyle samo energii, czyli 1 kWh. Proces bilansowania jest prosty. Nadwyżka energii, którą użytkownik przekazuje do sieci, jest zapisywana w wirtualnym magazynie. Ta zgromadzona energia może być wykorzystana w przyszłości, w okresach, gdy instalacja fotowoltaiczna nie generuje wystarczającej ilości energii, na przykład w zimie.

Z informacji ze strony https://columbusenergy.pl/dynamiczne-bilansowanie/ wynika także że:

 • użytkownik może otrzymać bonus – gdy średnia dzienna cena energii przekroczy cenę energii z umowy, – użytkownik otrzyma aż o 10% więcej energii za każdy wprowadzony kWh, czyli za 1 kWh odbierze 1,1 kWh,
 • stawka za energię pobraną z sieci (poza magazynem) jest stała i jest ona indeksowana co 12 miesięcy,
 • wirtualny magazyn ważny jest przez cały okres trwania umowy (30 miesięcy),
 • niezależnie od wielkości instalacji abonament wynosi tylko 24,99 zł,
 • koszty dystrybucji mogą być pokrywane nadwyżką z wirtualnego magazynu.

Usługa rozliczenia ma być alternatywą do net-billingu, który w lipcu 2024 r. zakłada wejście taryfy dynamicznej, polegającej na rozliczeniu godzinowym.

Pompy ciepła od Columbus

dom stodola 2023 pompa columbus r290 02

Niedawno firma wprowadziła do swojej oferty pompy ciepła Columbus Pro. Jest to autorskie rozwiązania dostawcy OZE, stworzone na podstawie wieloletniego doświadczenia firmy w montażu, obsłudze i serwisie pomp. Dostępne w ofercie pompy powietrze-woda to monobloki dostępne są w dwóch wersjach – nisko i wysokotemperaturowej, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno nowych jak i modernizowanych domach. Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania ekologicznych, a zarazem wysoce efektywnych czynników chłodniczych – R32 i R240 – które charakteryzują się niskim wpływem na środowisko i zerowym wpływie na warstwę ozonową. 

Wyróżniki:

 • szeroki zakres mocy,
 • technologia inwerterowa, która zwiększa wydajność i żywotność pompy,
 • klasa energetyczna A+++,
 • ekologicznne czynnik chłodniczy R32 lub R240,
 • system zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone, który oferuje m.in. inteligentne zarządzenie temperaturą w domu, a tym samym poprawia ekonomię pompy.

Magazyny energii od Columbus

Firma w swoim asortymencie posiada magazyny energii m.in. firmy Pylontech. Modułowa konstrukcja magazynu pozwala na pionowe łączenie wielu urządzeń i tym samym zwiększenie jego pojemności. 

Wyróżniki:

 • bezpieczna i wydajna technologia LiFePO4,
 • 10 lat gwarancji producenta,
 • długa żywotność  ≥6000 cykli ładowania.

Columbus Care i Columbus Safe

Columbus Care to wyjątkowa i kompleksowa obsługa klienta, certyfikowana godłem „Teraz Polska”. Specjaliści Columbus oferują kompleksową usługę – od doboru mocy instalacji, przez jej montaż, aż po monitorowanie uzysków i kontrolę nad działaniem systemu. Klienci Columbus mogą także korzystać z dedykowanej platformy, która umożliwia m.in. podgląd pracy ich instalacji.

Columbus Safe to z kolei własny, opracowany przez firmę model zabezpieczeń, które opierają się na analizie statystyk i danych niemieckieg

Columbus zadba o formalności

Columbus, w ramach współpracy zapewnia kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności – zarówno w kontaktach z zakładem energetycznym, jak i organami straży pożarnej. Columbus oferuje także wsparcie w uzyskaniu finansowania. Dzięki wieloletniej współpracy z bankami firma może zaoferować kredyt na korzystnych warunkach, ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem opartym o WIBOR 6M i najniższym RRSO na rynku. By dodatkowo obniżyć koszt instalacji, specjaliści Columbus pomagają w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania dotacji na instalacje OZE np. z programu “Czyste Powietrze” czy kolejnych edycji projektu “Mój Prąd”.

Ile kosztuje instalacja od Columbus?

Całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników. Na ostateczną cenę wpływa przede wszystkim moc instalacji, miejsce montażu (dach lub grunt), technologia ogniw, efektywność instalacji, montaż, konstrukcja i wiele innych czynników. W trakcie bezpłatnej konsultacji z pracownikiem Columbus poznasz poszczególne kroki w procesie montażu własnej mikroinstalacji, doradca opowie o dostępnych urządzeniach i dobierze je do indywidualnych potrzeb gospodarstwa. Wreszcie, klient dowie się, jakie są koszty instalacji.

Columbus – opinie klientów 

Klienci Columbus zwracają uwagę na sprawność, z jaką przebiega kontakt na wszystkich etapach współpracy z firmą. Szybka komunikacja bezpośrednio przekłada się na tempo, z jakim jest realizowana dana inwestycja. Kolejnym czynnikiem, który doceniają osoby posiadające instalacje od Columbusa, jest kompleksowa pomoc – w pozyskaniu dotacji czy kredytu na instalację. Bardzo często w opiniach klientów Columbus możemy znaleźć też te odnoszące się bezpośrednio do ekip monterskich – szybki i fachowy montaż oraz wysoka estetyka wykonania to stale przewijające się komentarze. 

Opinie o Columbus Energy można znaleźć np. w wizytówce firmy na Google. Oto kilka wybranych:

“Przedstawiciel firmy Columbus prosto i rzeczowo przedstawił mi propozycję zainstalowania paneli fotowoltaicznych. Załatwienie wszystkich formalności przebiegło sprawnie i szybko. Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonano w ciągu jednego dnia, dokładnie i fachowo. “ Helena W., źródło: opinie Google

“Cała akcja z montażem fotowoltaiki odbyła się szybciej i sprawniej, niż się spodziewałam. Panowie z Columbusa zrobili swoją pracę fachowo a zamontowany przez nich sprzęt jest bardzo dobrej jakości. Instalacja działa aktualnie równy rok bez ani jednej awarii, usterki czy poprawki.” Maria M., źródło: opinie Google

“Czas oczekiwania na założenie samej instalacji był bardzo krótki i została ona wykonana zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Montaż został dostosowany do pokrycia dachowego, estetyka wykonanej pracy była bardzo wysoka a sam teren wokół domu został uprzątnięty po skończonej pracy.” Józef S., źródło: opinie Google

“Firma Columbus zajęła się wypełnieniem dokumentów do Taurona, Straży Pożarnej, dofinansowania i Kredytu z Banku. Kredyt, który mi wyszukali okazał się najtańszy a jeszcze bank dał solidną gratyfikację.” Marek H., źródło: opinie Google

Columbus Energy – kontakt

ul. Jasnogórska 9 klatka A
31-358 Kraków
tel. 12 307 30 96
bok@columbusenergy.pl

www.columbusenergy.pl

źródło: materiał partnera

Okiem redakcji – zalety i wady

Zalety
 • Gwarancja 360 – do 15 lat na wszystkie komponenty i montaż, dodatkowo 30 lat gwarancji na sprawność paneli fotowoltaicznych i Gwarancja Mocy Szczytowej,
 • możliwość wyboru pakietu dopasowanego do swoich potrzeb,
 • firma montuje instalacje na terenie całej Polski,
 • Columbus ma wieloletnie doświadczenie i status spółki akcyjnej – firma istnieje od 2014 roku, jest notowana na głównym parkiecie GPW,
 • wysokiej klasy komponenty (w ofercie także optymalizatory i falowniki hybrydowe),
 • szybki montaż – rozpoczęcie nawet w 14 dni od podpisania umowy,
 • kompleksowa usługa – od audytu, przez montaż, po zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego,
 • niski koszt finansowania,
 • prawie 70 tys. zamontowanych instalacji PV,
 • dostęp do usługi Columbus Care – pakiet kompleksowej obsługi klienta, który obejmuje monitorowanie pracy i uzysków instalacji,
 • Columbus Safe, czyli innowacyjny system prewencji pożarowej,
 • certyfikat „Teraz Polska” otrzymany jako pierwsza w historii firma z branży OZE.
 • Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – umożliwia rozliczenie energii z fotowoltaiki na zasadzie 1 kWh za 1 kWh,
Wady
 • brak cennika dostępnego na stronie,
 • momentami wydłużony czas oczekiwania na montaż pompy ciepła,
 • wydłużony czas oczekiwania na infolinii,
 • dużo dodatkowych usług i rozwiązań, z którymi warto byłoby, aby klient się zapoznał (np. PowerHouse, Regulator Napięcia, Back-Up Ready, HEMS).

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.