Columbus Energy – opinie, oferta

Columbus Energy – opinie, oferta

Columbus Energy to jedna z największych i z pewnością najpopularniejszych na polskim rynku firm działających w branży fotowoltaiki. Co wyjątkowego w swojej ofercie ma Columbus Energy?  

Kto może skorzystać z oferty Columbus Energy?

Z usług Columbus Energy z powodzeniem korzystać mogą przedstawiciele trzech największych w Polsce grup docelowych – właściciele domów jednorodzinnych, rolnicy, a także przedsiębiorcy. Poszczególne pakiety zostały rozbudowane i opracowane tak, by zapewnić użytkownikom sprawną pracę instalacji. To, co łączy wszystkie oferty od Columbus Energy, to wysoka jakość wszystkich komponentów. 

Na szczególną uwagę zasługują same panele, jakie oferuje firma. Moduły w  sprawdzonej technologii ogniw kontaktowych – Sunport MWT Half-Cut PERC 350 Wp Full Black maksymalnie wykorzystują promieniowanie słoneczne. Dzięki metodzie busbar free, powierzchnia absorpcyjna ogniwa nie jest zacieniona przez szynowody, co zwiększa jego efektywność.

Jakie rozwiązania proponuje Columbus Energy?

Dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, Columbus Energy przygotował dwa rozwiązania. 

Usługę Standard, czyli rozwiązanie dedykowane osobom posiadającym domy z tradycyjnymi, prostymi konstrukcjami dachowymi. Pakiet obejmuje zabezpieczenia przepięciowe, okablowanie, konstrukcję montażową oraz inwerter. 

Usługę Smart, różniącą się od poprzedniczki jedynie rodzajem falownika, który przeznaczony jest dla  bardziej wymagających dachów, np. z dużą ilością jaskółek lub spadów. Ta z pozoru niewielka różnica odgrywa jednak znaczącą rolę – specjalny inwerter dostosuje pracę każdego z paneli tak, by osiągi całej instalacji były jak najlepsze. 

Oferta dla rolników i przedsiębiorców jest dobierana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Projekt, który sporządza firma zawsze uwzględnia charakterystyczne uwarunkowania miejsc, w których powstać ma instalacja. Dzięki indywidualnemu podejściu Columbus Energy zaproponuje rozwiązanie, które w danej sytuacji będzie najodpowiedniejsze.  

Ile kosztuje instalacja od Columbus Energy?

Całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników. Na ostateczną cenę wpływa jednak przede wszystkim moc instalacji – którą znowu – bardzo trudno jest oszacować. Innymi ważnymi czynnikami, które bezpośrednio przekładają się na koszty, są miejsce montażu (np. wymagający dach) oraz zastosowana technologia. 

Columbus Energy załatwi formalności?

Wydatki związane z zakupem instalacji fotowoltaicznej można jednak zmniejszyć korzystając m.in. z rządowego programu Mój Prąd, w którym wysokość przyznawanych dotacji to aż 5 tys. zł. Osoby rozliczające się z podatku rolnego mogą odliczyć 25% wartości przeprowadzanej inwestycji. Columbus Energy w ramach współpracy zapewnia kompleksową pomoc w załatwieniu wszystkich formalności – zarówno kontakt z zakładem energetycznym, jak i pomoc w uzyskaniu finansowania czy dotacji.

Ponadto, dla wszystkich klientów Columbus Energy dostępna jest opcja abonamentu na słońce, czyli specjalna oferta finansowania, dzięki której koszty związane z budową instalacji rozkładane są na dogodne raty, np. na 120 lub 96 miesięcy (ich wysokość mogą pokrywać oszczędności wynikające z produkcji własnej energii elektrycznej). Oprocentowanie finansowania nie przekracza 0,2% miesięcznie co sprawia, że oferta Columbus Energy jest jedną z najkorzystniejszych na rynku. 

Zalety i wady Columbus Energy

W oparciu o ofertę firmy Columbus Energy zdecydowaliśmy się wyróżnić jej zalety i wady.

Zalety

  • Gwarancja Totalna – 15 lat na wszystkie komponenty i 25 lat na panele fotowoltaiczne
  • Działalność na terenie całej Polski
  • Wieloletnie doświadczenie i status spółki akcyjnej – firma istnieje od 2014 roku i jest notowana na giełdzie NewConnect
  • Wysokiej klasy komponenty (w ofercie także mikroinwertery)
  • Szybki montaż – nawet w jeden dzień
  • Kompleksowa usługa – od audytu, przez montaż, po zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego i w programie Mój Prąd
  • Niski koszt finansowania (od 4,5%)
  • Ponad 17 000 zamontowanych instalacji
  • Usługa Columbus Care – pakiet kompleksowej obsługi klienta, który obejmuje monitorowanie pracy i wydajności instalacji przez rok od jej założenia

Warto zaznaczyć, ze w czerwcu 2020 Columbus Energy został odznaczony Godłem Teraz  Polska, właśnie za usługę Columbus Care. Tym samym firma, jako pierwsza z branży energii odnawialnej, zapisała się w niemal 30-letniej historii konkursu, który docenia jakość świadczonych usług. 

Wady

  • Brak cennika dostępnego na stronie

Columbus Energy – opinie klientów

To, na co zwracają uwagę niemal wszyscy klienci Columbus Energy to sprawność, z jaką przebiega kontakt na wszystkich etapach współpracy. Szybka komunikacja bezpośrednio przekłada się na tempo, z jakim jest realizowana dana inwestycja. Kolejnym czynnikiem, który doceniają osoby posiadające instalacje od Columbus Energy jest bardzo długi okres gwarancji na wszystkie komponenty. 15 lat – czyli dużo ponad cały okres zwrotu inwestycji. Na plus dla firmy działa także dogodny system ratalny, dzięki któremu zamiast płacić rachunki za prąd, klienci pokrywają koszty instalacji.

Historia Columbus Energy

Firma została założona w 2014 roku  przez Dawida Zielińskiego. Siedziba Columbus Energy mieści się w Krakowie, przy ul Josepha Conrada 20. Dynamiczna działalności widoczna jest w raportach okresowych Spółki. 126 milionów skonsolidowanego przychodu i 18 milionów złotych brutto to pułap, jaki Spółka osiągnęła w I kwartale 2020 roku. Aktualnie Grupa Kapitałowa Columbus Energy S.A. na giełdzie wyceniana jest na 2 miliardy złotych.