Francja wyda 20 mld euro na transformację energetyczną

termomodernizacje w ramach umów z NFOŚiGW

Francja prowadzi intensywne działania nad jak najszybszym zmodernizowaniem swojej energetyki w taki sposób, by była ona nie tylko bardziej przyjazna środowisku, ale także efektywniejsza. Między innymi dlatego francuski rząd przeznaczy 20 miliardów euro na rzecz transformacji energetycznej swojego kraju.

Kwota ta zostanie spożytkowana na rozmaite cele. Najwięcej, bo aż 9 miliardów, zostanie przeznaczonych na poprawę efektywności sieci energetycznej, 7 miliardów zasili rozwój odnawialnych źródeł energii, a dzięki pozostałym 4 miliardom możliwe będzie szybsze przejście na bardziej ekologiczne pojazdy.

Powyższe inwestycje stanowią część planu inwestycyjnego o wartości 57 miliardów euro, który ma zostać zrealizowany w latach 2018-2022. W jego postulaty wpisują się również pomysły związane z ochroną środowiska, zaplanowane przez ekonomistę Jeana Pisani-Ferry’ego i przedstawione już francuskiemu premierowi Édouardowi Philippe’owi. Jednym z tego typu działań jest wykonanie prawidłowej izolacji termicznej budynków, ponieważ błędy w jej funkcjonowaniu odpowiadają za 20% emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Liczba źle izolowanych mieszkań należących do osób o niskich dochodach oraz mieszkań socjalnych zostanie zmniejszona o połowę, zaś 1/4 budynków rządowych zostanie wyremontowana zgodnie z normami ochrony środowiska – podsumował Jean Pisani-Ferry.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rosatom rozszerza strukturę i tworzy nowe spółki wiatrowe

Następny artykuł

mytaxi match wystartowało w Warszawie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
  • meble kalwaria
  • produkujemy kanapy skórzane meble tapicerowane o nowoczesnym i stylowym wyglądzie w naszej ofercie znajdziesz również sypialnie wypoczynki