Francuski minister środowiska rezygnuje z funkcji. Francja nie robi postępów w realizacji celów klimatycznych

Ku zaskoczeniu wielu polityków i społeczeństwa we Francji, popularny minister środowiska w rządzie Emmanuela Macrona – Nicolas Hulot – podał się do dymisji w ostatni wtorek sierpnia. Jak donosi agencja Reuters, głównym powodem tej decyzji był brak postępów w realizacji celów klimatycznych oraz w dziedzinie energetyki jądrowej. Komentatorzy podkreślają, że jest to poważny cios nie tylko polityczny, ale i wizerunkowy w Macrona.

Przetarg na OZE w miejsce zamykanej elektrowni atomowej Fessenheim we Francji

Francuski Generalny Dyrektoriat Energetyki i Klimatu, kontrolowany przez Ministerstwo Ekologii i Solidarnej Transformacji, opublikowało dokument ze szczegółami nadchodzącej aukcji OZE. Chodzi o zapotrzebowanie na 300 MW nowych mocy fotowoltaicznych, które zainstalowane mają być w miejscu, gdzie obecnie znajduje się elektrownia atomowa Fessenheim – najstarsza tego rodzaju instalacja we Francji.

Paryż i Renault wspólnie na rzecz rozwoju miejskiej elektromobilności

Francuski koncern Renault oraz Paryż ogłosiły uruchomienie planu na rzecz rozwoju mobilności elektrycznej. Inicjatywa będzie obejmowała rozmieszczenie na terenie miasta do końca przyszłego roku 2000 pojazdów elektrycznych, którymi będą mogli poruszać się mieszkańcy oraz turyści. Ponadto plan obejmuje również działania na rzecz rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych.