Futurystyczny hotel, który będzie wykorzystywać energię fal morskich

Biuro projektowe Margot Krasojević Architects zaprezentowało swój nowy, fantastyczny projekt – luksusowy hotel, który ma być zasilany energią fal morskich. Instalacja ta ma się znaleźć w zatoce Hainan Yalong w Chinach.

Projekt zupełnie zmienia sposób myślenia o hotelu. Tutaj wszystko zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak aby było samowystarczalne i oszczędne. Mimo swojego futurystycznego wyglądu i nowoczesnego podejścia instalacja ta ma zostać zbudowana już do 2020 roku, czyli o rok szybciej niż Arctic Circle Hotel, który niedawno został okrzyknięty pierwszym dodatnim energetycznie hotelem na świecie.

Rendering of the hotel on the coastline
Fotowoltaika od Columbus Energy
Rendering of children playing near the hotel

Hotel Harmonic Turbine Tidal został zaprojektowany tak, aby zakotwiczyć go przy brzegu morza. Budynek będzie zbierać energię fal morskich i wiatru, wykorzystując częściowo zagrzebane w piasku turbiny. Przewiduje się, że system ten będzie produkował więcej energii, niż hotel będzie w stanie zużyć, co umożliwi oddawanie jej do sieci.

Renderings of the exterior of the hotel

Ten futurystyczny hotel został zaprojektowany na wzór statków kosmicznych z przedstawień science-fiction. Cała konstrukcja nośna jest wykonana ze stali i pokryta aluminium. Częściowo hotel znajduje się pod powierzchnią wody, a dzięki zainstalowanym tam przeszkleniom można podziwiać podmorskie widoki.

Rendering of inside of hotel, which has underwater views
Four designs of the hotel and details on how it is submerged in the land

źródło: Margot Krasojević Architects