Jak bardzo zielone są dzisiaj polskie uczelnie?

Międzynarodowy ranking „Green Metric”, od 2010 r. przygotowywany rokrocznie przez Uniwersytet Indonezyjski, ma na celu wyłonienie placówek naukowych szczególnie zaangażowanych w dbanie o ochronę środowiska naturalnego i promowanie zielonych rozwiązań. Najnowsza, 9. edycja plebiscytu pokazała, jak obecnie wygląda podejście rodzimych uniwersytetów do wdrażania ekologicznych technologii.

Wrocław planuje tworzyć „osiedla kompletne”

W styczniu 2019 roku prezydent miasta Wrocławia Jacek Sutryk zainicjował spotkanie z przedstawicielami firm deweloperskich, na którym omawiał możliwości budowy na terenie miasta tzw. „osiedli kompletnych”. Na początku maja Biuro Rozwoju Wrocławia rozpoczęło przeprowadzanie konsultacji społecznych w tej kwestii i uruchomiło program rozwojowy pod analogiczną nazwą.

Elvira & Marcos House: minimalistyczny design, energooszczędność i energia geotermalna

Elvira & Marcos House to dom zaprojektowany przez biuro projektowe Pepe Gascón Arquitectura z Barcelony, który łączy w sobie minimalistyczny design oraz energooszczędne rozwiązania. Budynek wyróżniają wysokie, wąskie okna oraz biała elewacja kontrastująca z otaczającą go zielenią. Całość wyposażona jest w system pozyskiwania energii geotermalnej.