Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Gala Innowatorów ESG – zostań liderem pozytywnej zmiany!

Gala Innowatorów ESG – zostań liderem pozytywnej zmiany!

Już 29 listopada w Hotelu Westin odbędzie się Gala Innowatorów ESG 2022. Wydarzenie połączone jest z premierą Raportu „Koszty i wyzwania ESG” oraz uroczystym wręczeniem nagród laureatom „Konkursu Innowator ESG 2022”. Do 17 listopada przyjmowane są zgłoszenia do konkursu.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Gala Innowatorów ESG

W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 przedstawicieli korporacji, spółek giełdowych, dużych polskich firm i instytucji publicznych oraz organizacji, którym bliskie są idee zrównoważonej transformacji i ESG.

Organizatorem Gali jest Polskie Stowarzyszenie ESG, patronami: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, PAIH, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Grupa Marriott, Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Fundacja Biznes Bez Barier, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch.

Gala Innowatorów Grafika 1200x900 1

Raport: Koszty i wyzwania ESG

Podczas Gali zostanie zaprezentowany Raport: Koszty i wyzwania ESG opracowany przez Polskie Stowarzyszenie ESG we współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. To pierwsze na polskim rynku tak szerokie badanie poświęcone tematyce ESG. Przebadanych zostało ponad 170 firm z sektora MŚP oraz korporacji!

Na podstawie wniosków z Raportu odbędą̨ się dwa panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli korporacji oraz instytucji publicznych i agend rządowych:

  • Koszty i wyzwania ESG. Zrównoważona transformacja – przyszłość zaczyna się dziś!
  • Czy MŚP zda egzamin ze zrównoważonego rozwoju?

Konkurs „Innowator ESG 2022”

W drugiej części Gali Innowatorów ESG zostaną̨ wręczone nagrody w konkursie „Innowator ESG 2022”. Konkurs promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest wyróżnienie projektów, które: pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, poprawiają dobrostan pracowników i społeczności lokalnych oraz ̨poprawiają transparentność i ład korporacyjny w organizacjach. Konkurs ma charakter otwarty i jest bezpłatny. Jego adresatami są wszystkie firmy i organizacje, którym bliskie są wartości ̨związane ze ̇zrównoważonym rozwojem.

Projekty do konkursu można zgłaszać do 17 listopada. Formularze konkursowe dostępne na stronie stowarzyszenia.

Więcej informacji o Gali Innowatorów ESG znajduje się na stronie organizatora Polskiego Stowarzyszenia ESG w zakładce Gala.

Partnerzy: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, PAIH

Partnerzy merytoryczni: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Grupa Marriott, Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Fundacja Biznes Bez Barier, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch.

Partnerzy medialni: WPROST, PAP, 300Gospodarka, ISBNews, Świat OZE, Green-News

Polskie Stowarzyszenie ESG

Polskie Stowarzyszenie ESG (PSE) to największa w Polsce organizacja zrzeszająca liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie ̇wdrażają̨ idee ESG, ̨działają w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, dbają̨ o ład korporacyjny i pracowników oraz są odpowiedzialne społecznie. Polskie Stowarzyszenie ESG tworzą eksperci i praktycy ESG, specjaliści od Public Affairs, szkoleniowcy i konsultanci ze specjalistycznym branżowym know-how, prawnicy, którzy posiadają doświadczenie we wdrażaniu zasad ESG, tworzeniu raportów ESG, pracy dla spółek giełdowych i instytucji finansowych.

Prace Stowarzyszenia wspiera Rada Innowatorów ESG, złożona z wybitnych praktyków polskiego biznesu, którzy wyróżniają się wiedzą i działaniem na rzecz rozwoju ESG w swoich organizacjach i w Polsce. Firmy wspierają przedstawiciele ośrodków naukowych, instytucji publicznych i branżowych, ekonomiści, eksperci rynkowi i akademicy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.