GE zwiększa zyski z OZE o 20%

Firma General Electric poinformowała w swym biuletynie, że jej dochody z odnawialnych źródeł energii wzrosły o 20%.W pierwszej połowie 2017 roku GE odnotowała zysk w wysokości 267 mln dolarów, czyli o 27% więcej porównując do analogicznego okresy sprzed roku, w którym zysk wyniósł 211 mln dolarów.

Przychody wzrosły o 20% do ponad 4,5 mld USD w pierwszych sześciu miesiącach roku, w porównaniu do 3,8 mld USD w tym samym okresie 2016 roku.

Ostatnie osiągnięcia uwzględniają umowę na dostawę turbin do farmy wiatrowej o mocy 300 MW w Teksasie oraz elektrowni wodnej we współpracy z firmą Fortum w Szwecji. W drugim kwartale — od kwietnia do czerwca — odnotowano 2% wzrost zamówień na kwotę łączną 2,1 mld USD. Biuletyn General Electric informuje również o dynamicznej zmianie nastrojów w przemyśle naftowym w USA.

General Electric (GE) – to amerykańskie konsorcjum energetyczne z siedzibą w Fairfield, działające między innymi w branżach produkcji maszyn, produkcji energii, ropy naftowej. W roku 2014 GE zajęło 27 miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 500 magazynu Fortune. W 2014 spółka zajęła siódme miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie czasopisma Forbes. GE jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Nowojorskiej.