„Górników trzeba przeszkolić na energię odnawialną”

Mamy partię Prawo i Sprawiedliwość, ale nie ma tej sprawiedliwości – powiedział Günter Schlagowski, Prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego podczas VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej, które odbyło się w trakcie czterodniowych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 w Poznaniu.

Podczas Targów Budma oraz WinDoor-tech swoją najnowszą ofertę produktową i usługową zaprezentowało ponad 800 firm. Na stoiskach pokazano kilkaset rynkowych nowości, w tym kilkadziesiąt po raz pierwszy – w ramach Klubu Premier BUDMA. 29 produktów otrzymało prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, potwierdzający ich innowacyjność, wartość użytkową i zaawansowanie technologiczne.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Eksperci i zaproszeni goście wygłosili ponad 100 prelekcji na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach i prezentacjach poruszających najważniejsze i najbardziej aktualne dla branży zagadnienia. Podczas Targów odbyło się VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej. Forum poprowadził Prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Günter Schlagowski.

Cieszę się, że w Polsce jest program OZE do 10 kWp. Razem z budownictwem pasywnym jest idealnym rozwiązaniem dla budynków jednorodzinnych – powiedział w wywiadzie dla portalu swiatoze.pl Günter Schlagowski. Po czym dodał – Polskie przepisy są najgorsze w Europie. To jest największa niesprawiedliwość w Polsce. Mamy partię Prawo i Sprawiedliwość, ale nie ma tej sprawiedliwości. Może Pan Kaczyński o tym nie wie. Według Prezesa Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego – Górników trzeba przeszkolić na energię odnawialną i termomodernizację budownictwa. Budynki pasywne dają bezpieczeństwo energetyczne, które pokrywamy wyłącznie energią odnawialną. Tak trzeba dzisiaj wszystko budować – podkreślił Günter Schlagowski.

Zobacz wywiad z Prezesem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Günterem Schlagowskim: