#GretaThunbergChallenge podbija Twittera

Biurowy challenge z Gretą Thunberg to akcja, która ma zmusić pracowników, by dwukrotnie zastanowili się, zanim użyją jednorazowych, plastikowych przedmiotów. Wyzwanie zapoczątkowane przez pracowników pewnej izraelskiej firmy robi furorę na Twitterze! 

Gretę Thunberg zna prawie cały świat. W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy dziewczynka stała się globalną ikoną dla ekologów i aktywistów chcących zahamować zmiany klimatyczne. Nie dziwi więc, że dla tych, którym los planety nie jest obojętny, stała się ekologiczną inspiracją.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pracownicy pewnej izraelskiej firmy ekologiczną postawą Grety zainspirowali się w niecodzienny sposób. W swoim biurze, obok miejsca z kubeczkami i mieszadełkami jednorazowego użytku, rozwiesili fotografie Thunberg. Złowrogo spoglądająca ze zdjęcia nastolatka motywuje, by dwa razy zastanowić się przed skorzystaniem z nieekologicznych materiałów.

#Gretathunbergchallenge błyskawicznie zyskał popularność na Twitterze, co sprawiło, że pracownicy biur na całym świecie podejmują wyzwanie i prześcigają się w tworzeniu proekologicznych „instalacji”.

fot: twitter.com/AllisonKSommer