Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hackathon „Smart Charge” na Uniwersytecie Warszawskim

Hackathon „Smart Charge” na Uniwersytecie Warszawskim

W Polsce z roku na rok odbywa się coraz więcej hackathonów, które mają na celu zachęcić pewne grupy osób, najczęściej związane z branżą IT, do twórczego zmierzenia się z konkretnym problemem. We Wrocławiu regularnie ma miejsce „Food Waste Hackathon”, a w Krakowie w 2017 można było wziąć udział w „Smog Hackathonie”. Za tymi inicjatywami podąża również Warszawa i na luty zaplanowała „Smart Charge Hackathon”.

„Smart Charge Hackathon” ma na celu znalezienie nowych, innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju elektromobliności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 lutego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zespoły będą szukać rozwiązań problemów hamujących rozbudowę infrastruktury dla samochodów elektrycznych, m.in. nad powiększaniem wydajności baterii i skróceniem czasu ładowania.

Reklama

„Przygotowując hackathony ICM, staramy się rozpoznawać te problemy współczesnej gospodarki, w których znaczenie superkomputerów jest zasadnicze, by mogły powstać naprawdę skuteczne i wydajne rozwiązania. Zaprojektowanie optymalnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest jednym z takich wyzwań. W dzisiejszym świecie zastosowanie superkomputerów przy tego typu zadaniach będzie tylko rosło. Dlatego stawiamy na edukację młodych, a do partnerstwa przy organizacji hackathonów chętnie zapraszamy firmy, które rozumieją znaczenie High Performance Computingu w realizacji swoich celów strategicznych”, wyjaśnia prof. dr hab. Piotr Bała, pomysłodawca „Smart Charge Hackhaton”.

Podczas realizacji projektów zespoły będą mogły korzystać z danych OpenStreetMap oraz superkomputerów ICM UW. W hackathonie mogą wziąć udział wszyscy chętni, w grupach maksymalnie czteroosobowych. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony kwotą 4 tysięcy złotych.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.