Rosja pomaga Korei Północnej w eksporcie węgla?

węgiel

Korea Północna jest jednym z państw, na które są nałożone sankcje międzynarodowe ze względu na broń nuklearną. Dochodzi do tego również łamanie praw człowieka oraz wiele innych niebezpiecznych działań. Obostrzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych są dużym utrudnieniem, ale według ostatnich informacji, Korea Północna stara się je omijać.

Mowa przede wszystkim o zakazie eksportu węgla do krajów zewnętrznych. Według agencji Reutersa jest bardzo prawdopodobne, że Koreańczycy z Północy omijają embargo z pomocą rosyjskich portów. To właśnie tam, co najmniej trzy razy od chwili nałożenia sankcji, cumowały statki z węglem, który następnie miał trafić do Korei Południowej oraz Japonii.

W ostatni piątek, 26 stycznia, Rosyjska Ambasada w Korei Północnej oficjalnie zaprzeczyła medialnym doniesieniom. Według ambasadora informacje przekazane przez media nie są zgodne z rzeczywistością, ponieważ Rosja nie jest tranzytem dla koreańskiego węgla. Ustalenia agencji Reutersa są jednak odmienne. Najprawdopodobniej Korea Północna została zmuszona do transportu węgla przez Rosję, bo najbliższy partner gospodarczy – Chiny, przestały na to zezwalać.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejna szansa Abu Zabi na rekordowo niskie ceny energii PV

Następny artykuł

Hackathon „Smart Charge” na Uniwersytecie Warszawskim

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,