Nowe wyspy na Arktyce

Rosyjska marynarka natrafiła na pięć wysp, które odsłonił topniejący lodowiec. Ekspedycja, która odbyła się na przełomie sierpnia i września br. szczegółowo je odwzorowała i oficjalnie zarejestrowała. 

RusHydro wdraża młodych specjalistów z zakresu OZE

W trakcie Letniej Szkoły Energetycznej zorganizowanej przez rosyjską państwową spółkę RusHydro przy współpracy z rosyjskimi Ministerstwem Edukacji uczniów ostatnich lat szkół średnich zaproszono do współudziału w projekcie, którego efekty zostaną realnie wdrożone w największej rosyjskiej elektrowni szczytowo-pompowej.

Rosja „obcina” plany rozwoju OZE

Zaledwie 5 GW zielonej energii może zostać uruchomionych na terytorium Federacji Rosyjskiej do 2035 roku. Jest to mniej niż połowa kwoty, jakiej oczekiwali inwestorzy i jaka pojawiała się w dotychczasowych planach rządowego programu rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Rosja postawi na ulgi dla małego OZE

Do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, wniesiono projekt ustawy regulującej niektóre kwestie dotyczące mikrogeneracji OZE. Jedną z propozycji autorów ustawy jest zwolnienie z konieczności opłaty podatku dochodowego zysków pochodzących ze sprzedaży energii wyprodukowanej w instalacjach o mocy do 15 kW.