Honda CR-V w wersji hybrydowej w Europie

Honda rozpoczęła w Japonii sprzedaż nowego modelu CR-V w dwóch wersjach – z napędem spalinowym lub hybrydowym. Samochód na rynek europejski trafi dopiero 20 października tego roku, ale jako hybryda będzie dostępny dopiero na początku 2019 roku.

Nowa Honda CR-V w wersji z napędem hybrydowym wyposażona będzie w dwa silniki elektryczne i 2-litrową jednostkę i-VTEC. Specjalnie opracowana jednostopniowa przekładania zoptymalizuje moment obrotowy i przełoży się na oszczędność eksploatacji, jak podkreśla producent.

Honda CR-V, której premiera miała miejsce na początku marca tego roku w Genewie, wyróżnia się sportowymi akcentami. Auto ma szersze nadkola i wyraźnie zarysowane krawędzie sylwetki nadwozia. W centralną część kokpitu wbudowano dwa, 7-calowe wyświetlacze. Po raz pierwszy także CR-V jest dostępna w wersji 7-miejscowej.

Samochód w wersji podstawowej z napędem spalinowym dostępny będzie z silnikiem benzynowym 1.5 VTEC Turbo, automatyczną przekładnią CVT i sześciobiegową skrzynią manualną. Podstawowa wersja CR-V trafi do sprzedaży w Europie w październiku tego roku w cenie 28 490 euro (około 125 tys. złotych). Cena wersji z napędem hybrydowym nie została jeszcze podana.

Jak zapowiada producent, do 2025 roku dwie trzecie samochodów tej marki będą stanowiły auta wyposażone w napęd hybrydowy, hybrydowy typu plug-in, elektryczny akumulatorowy oraz pojazdy zasilane ogniwami paliwowymi. Na początku 2019 roku w masowej produkcji ma pojawić się w pełni elektryczny model – Honda Urban EV Concept.