Honda rozpoczyna pościg za elektromobilną ekstraklasą?

Japoński koncern motoryzacyjny Honda nie należy do czołówki w zakresie elektromobilności. W porównaniu do swojego krajowego konkurenta – Toyoty, wypada skromnie, bo w swojej ofercie nie posiada jeszcze żadnego auta elektrycznego, co powinno zmienić się niebawem.

Podczas targów  motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku Honda zaskoczyła, przedstawiając nową koncepcję miejskiego pojazdu elektrycznego w stylu retro. Według zapowiedzi jej sprzedażowy debiut planowany jest na rok  2019.

To nie jedyne zmiany czekające już niebawem na klientów Hondy. Aktualnie poza planowanym debiutem w planach koncernu jest także wdrożenie produkcji samochodów elektrycznych we współpracy z chińskim producentem akumulatorów CATL.

Japońskie agencje informacyjne podają, że: „obie firmy opracowują elektryczny model pojazdu, którego bryła będzie oparta o nadwozie  Hondy Fit. Celem jest stworzenie niedrogiego samochodu elektrycznego w cenie około 18 tys.  dolarów, wyposażonego w małą baterię i mającego stosunkowo krótki zasięg – do 300 km na jednym ładowaniu”.

Według tych samych źródeł produkcja ma się rozpocząć już w 2020 roku, a taśmy produkcyjne będzie co roku opuszczało 100 tys. egzemplarzy. Pierwsze elektryczne Hondy mają zostać przeznaczone na rynek rodzimy, a kolejne na międzynarodowy.

Źródło: Electrek