Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Horns Rev 3 stawia fundamenty pod farmę wiatrową

Horns Rev 3 stawia fundamenty pod farmę wiatrową

Vattenfall rozpoczął prace na morzu, przygotowujące konstrukcję farmy wiatrowej Horns Rev 3 u wybrzeży Danii. Planowana instalacja ma mieć moc równą 406 MW. Prace rozpoczęto od przygotowania fundamentów pod wieże wiatraków. Zainstalowano już cztery z 49 filarów pod wieże farmy. Kolejne cztery wieże są obecnie ładowane na statek GeoSa. Jednostka ta jest własnością firmy Innovation.

B1
Reklama

Każdy z filarów ma od 50 do 70 metrów i waży pomiędzy 420 a 705 ton. Są one osadzane i wbijane w dno morza na głębokość od 25 do 39 metrów.

Fundamenty mają umożliwić instalację 49 turbin V164 firmy Vestas, każda o mocy 8,3 MW.

Reklama

– Jorns Rev 3 jest pierwszą z trzech farm, jakie nasza firma zamierza uruchomić u wybrzeży Danii w najbliższych latach – powiedział Gunnar Groebler dyrektor pionu wiatrowego Vattenfalla. – Będą to instalacje najwyższej klasy, które doskonale wpisują się w naszą strategię eliminacji paliw kopalnych z energetyki przyszłości, jaką pozostawić chcemy kolejnym pokoleniom. – dodał.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.