1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Horns Rev 3 stawia fundamenty pod farmę wiatrową

Horns Rev 3 stawia fundamenty pod farmę wiatrową

Vattenfall rozpoczął prace na morzu, przygotowujące konstrukcję farmy wiatrowej Horns Rev 3 u wybrzeży Danii. Planowana instalacja ma mieć moc równą 406 MW.

Prace rozpoczęto od przygotowania fundamentów pod wieże wiatraków. Zainstalowano już cztery z 49 filarów pod wieże farmy. Kolejne cztery wieże są obecnie ładowane na statek GeoSa, który zajmuje się tym zadaniem. Jednostka ta jest własnością firmy Innovation.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Każdy z filarów ma od 50 do 70 metrów i waży pomiędzy 420 a 705 ton. Są one osadzane i wbijane w dno morza na głębokość od 25 do 39 metrów.

Fundamenty mają umożliwić instalację 49 turbin V164 firmy Vestas, każda o mocy 8,3 MW.

– Jorns Rev 3 jest pierwszą z trzech farm, jakie nasza firma zamierza uruchomić u wybrzeży Danii w najbliższych latach – powiedział Gunnar Groebler dyrektor pionu wiatrowego Vattenfalla. – Będą to instalacje najwyższej klasy, które doskonale wpisują się w naszą strategię eliminacji paliw kopalnych z energetyki przyszłości, jaką chcemy pozostawić kolejnym pokoleniom – dodał.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.