Hyundai Kona Electric zadebiutuje w Genewie

Hyundai, podobnie jak Toyota, dużą szansę rozwoju upatruje w alternatywnych źródłach napędzania jednostek silnikowych. Według medialnych doniesień już 27 lutego na targach w szwajcarskiej Genewie Hyundai zaprezentuje światu elektryczną wersję modelu Kona.

Południowokoreański producent umieścił w sieci krótki teaser marketingowo podsycający zainteresowanie autem. Nowy model to elektryczny SUV, który pokona na jednym ładowaniu nawet 470km. Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach, które zapewne różni moc silnika i pojemność baterii.

Hyundai zapewnia, że o moc nie należy się martwić, ponieważ będzie za nią odpowiadać jedna z najwydajniejszych jednostek napędowych na rynku. Na chwilę obecną nie ujawniono żadnych informacji odnośnie ceny elektrycznego modelu Kona.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.