Hyundai Kona Electric zadebiutuje w Genewie

Hyundai, podobnie jak Toyota, dużą szansę rozwoju upatruje w alternatywnych źródłach napędzania jednostek silnikowych. Według medialnych doniesień już 27 lutego na targach w szwajcarskiej Genewie Hyundai zaprezentuje światu elektryczną wersję modelu Kona.

Południowokoreański producent umieścił w sieci krótki teaser marketingowo podsycający zainteresowanie autem. Nowy model to elektryczny SUV, który pokona na jednym ładowaniu nawet 470km. Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach, które zapewne różni moc silnika i pojemność baterii.

Hyundai zapewnia, że o moc nie należy się martwić, ponieważ będzie za nią odpowiadać jedna z najwydajniejszych jednostek napędowych na rynku. Na chwilę obecną nie ujawniono żadnych informacji odnośnie ceny elektrycznego modelu Kona.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!