Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

III edycja Kongresu Dobrych Praktyk przed nami

III edycja Kongresu Dobrych Praktyk przed nami

8 grudnia, podczas III edycji Kongresu Dobrych Praktyk eksperci ze świata biznesu, startupów i organizacji pozarządowych dzielić się będą dobrymi praktykami w zakresie zrównoważonego rozwoju i wyzwań klimatycznych. Kongresowi towarzyszy Konkurs dla zaangażowanych, czyli najlepszych inicjatyw wspierających realizację 17 SDGs (Sustainable Development Goals). Portal Świat OZE objął wydarzenie patronatem medialnym.

Reklama

ESG i SDG – temat przewodni

Tegoroczna edycja kongresu jest dedykowana dobrym praktykom w obszarze ESG i SDG. ESG to skrót od angielskich słów environmental, social and corporate governance, czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny. Oznacza czynniki w oparciu o które tworzone są pozafinansowe oceny firm, organizacji czy państw. SDG natomiast to skrót od angielskiego Sustainable Development Goals, czyli Cele Zrównoważonego Rozwoju. Zostały wypracowane w dokumencie końcowym Konferencji nt. Zrównoważonego Rozwoju – Rio+20 „The Future We Want” (przyjętym w czerwcu 2012 roku). Pod SDG kryje się 17 celów głównych I 169 powiązanych z nimi zadań, które mają zostać spełnione do 2030 roku.

Innowacyjna formuła

Kongres Dobrych Praktyk to 2 sceny, 11 paneli i 17 dobrych praktyk. Na scenie pierwszej wystąpią znakomici paneliści, którzy pochylą się nad zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Każdy panel potrwa 25 minut, stąd organizatorzy zapowiadają, że będzie konkretnie i praktycznie.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w następujących panelach:

 • Rola biznesu w globalnych wyzwaniach zrównoważonego rozwoju
 • SDGs – plan działań na rzecz ludzi, planety i dobrobytu
 • ESG co oznacza i dlaczego jest ważne?
 • Jak budować strategie biznesowe oparte na zrównoważonym rozwoju?
 • Dlaczego firmy powinny angażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi?
 • Pozyskiwanie kapitału – ESG w sektorze finansowym
 • Jak angażować pracowników w realizację celów zrównoważonego rozwoju?
 • Raportowanie ESG – istotne element
 • Najważniejsze jest działanie – czyli o metodzie małych kroków
 • Współpraca branżowa na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi – przykłady.
 • Odpowiedzialna edukacja

Wśród prelegentów m.in.: Agnieszka Rozwadowska, Carbon Footprint Foundation; Anna Tomczyk, Tauron Polska Energia S.A.; Wojciech Krajewski, Hydropolis.

Na drugiej scenie wystąpią przedstawiciele najlepszych startupów i organizacji pozytywnego wpływu wyłonionych w ramach konkursu dla zaangażowanych. Zaprezentują oni inicjatywy i akcje wspierające realizację działań w zakresie ESG/SDG/CSR. Jednym z nich jest Small Step Matters. To pierwszy HUB zrównoważonego rozwoju, który zawiera zestaw różnorodnych narzędzi wspierających biznes w praktycznej realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Są tam między: marketplace działań zrównoważonego rozwoju, sposoby na budowanie zaangażowania i gamifikacji pracowników, wyzwalanie ich przedsiębiorczości i inicjatyw oddolnych. Biznes w oparciu o platformę może w łatwy sposób implementować strategie zrównoważonego rozwoju oraz generować raporty niefinansowe. Trzon ekosystemu stanowią zrównoważone akcje i projekty organizowane przez partnerów społecznych, które na platformie mogą pozyskać finansowanie oraz firmowych wolontariuszy.

baner 1920 x 621

Na tym nie koniec

W ramach wydarzenia odbędą się również warsztaty z praktyczną wiedzą na temat nowych zasad raportowania. A na koniec zostanie wydany raport podsumowujący poszerzony o materiały od wszystkich panelistów. O wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny zadbają Partnerzy, w tym: Akademia Leona Koźmińskiego, Small Step Matters, HB Reavis – międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, ABSInstitute, Instytut Myśli Europejskiej, COBIN Angels – organizator konkursu Business Angel of the year 2021, Proptech Foundation, e-nform oraz BuildTheWeb i agencja [vi:].

Szczegóły Kongresu Dobrych Praktyk są dostępne tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.